Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » USA vs Oroszország védelmi...

USA vs Oroszország védelmi költségvetése?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne, hogy hogy lehet az, hogy az USA nak 2015 ben 581 milliárd dollárt költött védelmi kiadásokra, Oroszország viszont csak 46 milliárdot, még sincs akkora különbség a 2 hadsereg között. Értem ezt úgy, hogy az amerikaiaknak mondjuk sokkal nagyobb a légi erejük, de az oroszoknak sokkal több tankjuk van, és igazából technológiát tekintve, ha jól tudom szintén nincs akkora különbség. Akkor miért van még is több mint 500 milliárd dolláros különbség?

2016. nov. 30. 12:45
1 2 3
 1/27 meszike91 ***** válasza:
100%
Jelentős különbség van az usa javára.
2016. nov. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy alapvetően az amerikaiaknak több van a tankokat leszámítva mindenből, na de azért ekkora különbség??
2016. nov. 30. 12:52
 3/27 mannnocska ***** válasza:
84%

Két dolog: tengeri flottája gyakorlatilag az oroszoknak nincs.

Másik: K+F.

Amerika aktívan költ erre, nem véletlenül: célpont.


Iszony technológiája van az USA-nak hadi szempontból. Fejlettségi szintben évtizedekkel le van mindenki maradva kb.

Fejlett hajóhad, repülők, szárazföldi egységek, stb. És mindezek rendszerben.

2016. nov. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Úgy tudom, egyébként, hogy az m1 abrams pl techben rosszabb mint a T90A
2016. nov. 30. 13:05
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Akkor rosszul tudod.

Egyáltalán nem rosszabb.

2016. nov. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
5%
Az orosz katonák fizetése sokkal alacsonyabb mint az amerikaiaké. Akik gyártják a fegyvereket Oroszországban, azoknak is alacsonyabb a fizetése. Tehát az oroszok kevesebb pénzből össze tudják hozni nagyjából ugyan azt.
2016. nov. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 mannnocska ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy a t-14 et szokták emlegetni mint méltó ellenfele, de ezt a sggemből húztam elő, semmi tényleges adatom nincs a két tankról.


Abramsből rengeteget gyártottak, ezt viszont biztos tudom. Csak az abramsekkel bármelyik ország teljes tankhadseregét el lehetne söpörni. Egyrészt mert sokat gyártottak, másrészt a fejlettsége miatt.


Alapvetően adatok alapján nem lehet két tankról effektíve megmondani melyik az erősebb. Sok a szempont, nyilván nagy különbségnél kiütközik, de két kb egyenrangú tanknál nem lehet megmondani.


A gyakorlatban pedig ez azért nem lehet, mert nincs tényleges harci szituáció. És egy harci szituációban is a legénység képzettsége, a terep, információk, stb szerepet játszanak. Szóval gyakorlatilag nincs lehetőség izolált környezetben megfigyelni, és akkor is nagy darabszámú kísérlet kéne, hogy normál eloszlást lehessen számolni.


Szóval ilyen ovis "de ez jobb mert" dolgokba nem szeretek belemenni. Egyébként is a technológiai újításokat folyamatosan emelik bele ezekbe a gépekbe.

2016. nov. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
69%

" még sincs akkora különbség a 2 hadsereg között"


Ég és föld a különbség a két hadsereg között. Az orosz hadsereg gerincét a sorozottak adják, mint a régi néphadseregeknek sokkal kisebb a harcértékük mint a professzionális haderőknek mint pl az amerikai. Ráadásul az amerikai hadsereg másfélszer akkora mint az orosz.

Légierő és haditengerészet tekintetében az amerikai flotta többszöröse az oroszénak. Az oroszoknak tényleg rengeteg tankjuk van, csak ennek jó része be se indul, vagy elavult őskövület, pl van nekik 10000 db T-72 es harckocsi ami már nagyon öreg és modern hadviselésre egyáltalán nem alkalmas. A legújabb orosz tank az a T-14 es Armata már egy csúcstechnológiás gyártmány, jobb is mint az amerikai Abrams, de csak néhány száz darab van belőle.. mert olyan drága hogy a csődben lévő orosz gazdaság nem is tudja tömegesen gyártani. A gazdasági tényező is bőven az amerikaiak mellett szól, az amerikai nemzetgazdaság többszöröse az oroszénak, ráadásul az utóbbi nagyon függ a kőolaj és földgáz kitermeléstől.

Az orosz hadsereg csak a légvédelmi és rakéta elhárító rendszerekben képvisel igazi minőséget ami nagyjából egy szinten van az amerikaiakéval, ráadásul ott van nekik a rengeteg atomfegyverük is amivel az egész bolygóról kiirthatnák az életet.

Láttam valahol egy Putyin interjút amiben a Cár arról beszélt hogy Oroszország képtelen versenyt futni az amerikaiakkal a támadó fegyverek fejlesztésében ezért a hadi kiadások túlnyomó részét védelmi fegyverekre és rendszerekre költik valamit atomfegyverekre egy esetleges ellencsapás miatt.

2016. nov. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 mannnocska ***** válasza:
22%

"csak ennek jó része be se indul"

"csődben lévő orosz gazdaság"


A bullshitet hagyjuk ki a dolgokból ha lehet, a többi nagyjából rendben van.

2016. nov. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

9#

[link]

[link]

[link]

[link]


Tudsz valami forrást adni arról hogy a régi elavult szovjet tankokat bármilyen formában is karban tartották?

2016. nov. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!