Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hány kalasnyikovot gyártottak...

Hány kalasnyikovot gyártottak Magyarországon?

Figyelt kérdés
Itt gondolok az AK-47-en alapuló AK-55-re, a későbbi AKM-63-ra, valamint annak behajtható válltámaszos változatára az AMD-65 re, és az abból kialakított AMP-69-re , majd az 1970-es évektől az AKM mintájára gyártott AMM(AK-63F), illetve az AMMSZ(AK-63D) fegyverre is. Mekkora mennyiséget gyártottak ezekből a fegyverekből? Mennyit használnak aktívan ma a Honvédségen belül? Mennyi van raktáron? És vannak-e dokumentumok erről a neten?

2016. dec. 28. 23:35
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem egyet se Mo-n készítettek. Viszont elég sokat hasznűlunk....
2016. dec. 29. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Én is úgy tudom hogy az szovjet gyártmány volt.
2016. dec. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%
Rengeteget. A délszláv háború idején vagonszám küldtük a horvátoknak ingyen. Ennek örömére a szerbek véletlenül megbombázták Barcsot.
2016. dec. 29. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%
Rosszul tudod. Szovjet tervezés volt, kivéve az AMD-t, az már magyar és a FÉG valamint a Lámpagyár nyomatta tömegesen.
2016. dec. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
AK-55 néven készült Mo.-on is mart tokos fatusás,kompenzátor nélküli kláászikus kalasnyikov.jellemzően a határőrség volt vele felszerelve.
2016. dec. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23%
Aki lepontozott, tehet egy szivességet !!!
2016. dec. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A jó ég tudja mennyi készült,valszeg nem is publikus adat,de a lényeg hogy AMD-ből sajnos jutott az ilyen rohadé@koknak is.

[link]

2016. dec. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Miért baj az hogy lepontoztak, hisz hülyesèget írtál.
2016. dec. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A magyar honvédség fénykorában 200 ezer fő volt, kb ugyanekkora volt a tartalékállomány. Rendőrség, határőrség munkásőrség, polgári fegyveres őrség stb kb 100 ezer fő.

Tehát az itthoni igény kb. félmillió darab volt.

Felszereltük a horvátokat, meg adtunk el néhányat Irakba, meg össze-vissza. Ez szerintem nem lehetett több mint az itthoni igény, tehát összesen valahol egymillió alatt lehet a szám.

2016. dec. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!