Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A sorkatonaságban milyen...

A sorkatonaságban milyen gyakorisággal követtek el öngyilkosságot az embertelen körülmények miatt?

Figyelt kérdés
2017. jan. 8. 20:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
21%
2 hét, 5 nap és 14 óránként volt átlag egy öngyilkosság.
2017. jan. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A kommunizmusban nem nagyon vezettek statisztikát a negatív dolgokról(a pozitívakról sem) így ezt nem nagyon lehet megválaszolni.
2017. jan. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Biztos volt néhány "pszichés gondokkal küzdő" egyén, akik nem bírták a folyamatos megalázásokat, de valószínű hogy 1000 ember közül 1 vagy 2 ilyen ember lehetett. De gondolom az is csak ritkán fordult elő.
2017. jan. 8. 20:47
 4/15 A kérdező kommentje:

# 2

Azt mindjárt gondoltam, hogy statisztikákat hiába keresnék. Azért tettem föl itt a kérdést, mert akik szolgálatosok voltak, biztos tudnak bővebb adatokkal szolgálni. Mire én katona lehettem volna, addigra megszűnt a sorkatonaság ezért csak innen-onnan hallomásból ismerem, hogy milyen körülmények voltak.

2017. jan. 8. 20:50
 5/15 anonim ***** válasza:
97%

Orosz statisztika viszont van, évente ~200 öngyilkosságra számoltak a besorozottak körében:


[link]

2017. jan. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
45%

Akármilyen hihetetlen, de a nagy büdös cocializmisban a honvédségnél viszonylag ritka volt az öngyilkosság.

Az ok nagyon egyszerű. (embertelen bánásmód mint olyan egyszerűen szánalmas kijelentés, ..szerintem aki akkor volt katona annak többsége mind azt akarja hogy legyen sorkatonaság...és nem az öngyilkosság miatt.)

A közösségben és zárt napirendben nehéz votl félrevonulva, magányosan eltervezni és végrehajtani az öngyílkosságot. (nem volt rá idő.)

Mondjuk őrségben?

A folyanatos elfoglaltság, folyamatos "ellenőrzés" többségében elvonta a figyelmet arról ...hogy...jajj..jajj de sz..r má nekem.

Persze voltak kísérletek és voltak sikeres öngyilkosságok is, de ezek nem voltak akkora gyakoriság. Amikor én egy Dandárhoz kerültem anno (előtte ezred volt, folyamatosan mutogattak egy sikeres öngyi helyszínt) majd kidült, hogy az kb 5 évvel azelőtt történt hogy bevonultam. (szerintem egy özel 4000 fős dadárnál öt évente gy öngilkos magasan alatta volt a polgári átlagnak.)

2017. jan. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

# 6

Én nem olyasmire gondoltam, hogy a WC pucolás meg a padlósikálás miatt lett az valaki, hanem pl. azért mert a társai állandóan szívatták meg csicskáztatták. Főleg ha olyan illetőről van szó, aki borsodi indiánok, szabolcsi tirpákok vagy börtönviselt állatok közé lett besorozva.

2017. jan. 8. 21:12
 8/15 anonim ***** válasza:
Nagypapám az '50-es években volt katona. Mesélte, hogy volt egy gyerek, akire egyrészt rendesen rászálltak a bajtársak, másrészt levélben tudta meg, hogy elhagyja a menyasszonya. Nem sokkal később lelőtte magát.
2017. jan. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Rendkívül hülye kérdés. Nem voltak ott "embertelen körülmények" csak te vizionálsz valamit. A sorkatonák rendes ellátást kaptak és igen, minő rettenet! a feladatokat végre kellett hajtani.

[link]

2017. jan. 9. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"akik nem bírták a folyamatos megalázásokat"

Ezeket honnan veszed? Persze, volt 1-2 súlyosabb arc, volt időnként probléma is. De ahogy azt te képzeled, hogy a kiskopaszt napi 8 órában seggbekúrták, a többi idejében meg a wc-t sikálta, na ez egyszerűen hazugság.

2017. jan. 9. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!