Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Katonai alapismeretek érettségi?

Katonai alapismeretek érettségi?

Figyelt kérdés

Hahó!


Nézegettem a ZMNE szakokra a felvételi tárgyakat, és szerepel köztük a katonai alapismeretek is.

Én eléggé érdeklődöm a tárgy iránt, gyakran böngészek különböző dolgok iránt ezzel kapcsolatban. Csak egy probléma van...

Ha jövőre le akarom tenni belőle a vizsgát, akkor honnan tudom meg, hogy melyik intézménybe kell rá jelentkeznem?

Illetve, mivel nem tanultam ezt rendesen suliban (mert nincs) akkor nyilván osztályozóvizsgát is kell tenni...


Valaki valami infót?


Köszi!


2010. máj. 4. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem menj be egy toborzóirodába, ha van a közeledben ilyen, és ott az illetékesekkel tudnál erről beszélni.


Vannak katonai (honvédség által fenntartott) középiskolák, ott lehet tanulni ezt a tantárgyat.

2010. máj. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

én érettségiztm belőle, még tavaly, nálunk lehetett a suliban ilyet tanulni, jol is jött mivel most zmne-s vagyok:)

szerintem te már lekésted h ebböl vizsgázhass mivel csak akkor tudsz belöle érettségizni ha két évig tanultad, ez minden tárgyra érvényes, viszont nemkell parázni semmi pluszt nem jelent a zmne-s felvételinél

honvédség által fenntartott középiskolák meg már nincsenek, és szerintem a toborzo irodákban sem tudnak segiteni semmit..

2010. máj. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

kettő tanult év végi eredmény kell, így 2 osztályozóvizsga és akkor mehetsz érettségizni.


Katonai szakközépben próbálkozz, de az oh.gov.hu -n biztos van erről infó

2010. júl. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Én ezt a szakot űzöm a Várpalotai Faller Jenő Szakközép Iskolában


4 év kell hozzá, mivel meg kell tanulni az alapoktól!

2010. szept. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy érettségizhess, 2 tanult év végi eredmény kell.


Az, hogy a tananyagot a középiskolai évek alatt hány évben tanulják, az erre szakosodottak, az egy teljesen más téma.

2010. szept. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Elég egy osztályozó vizsga is
2011. nov. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mármint az érettségihez (előző vagyok)
2011. nov. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!