Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha lemeygek egy lőtérre...

Ha lemeygek egy lőtérre fegvyvertartási engedély nélkül, minden vizyga vagy olyasmi hiányában van lehetőségem lőni 18 éves kor alatt? Természetesen szülővel.

Figyelt kérdés
Bocs, nem találtam neki jobb kategóriát.

2017. jan. 9. 18:21
 1/8 Molyember ***** válasza:
Szerintem olvasd el a lőtér szabályzatát.
2017. jan. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Igen van rá lehetőség.
2017. jan. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem 18 év alatt max légpuska.
2017. jan. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Igen, ha szülővel mész és ő is végig ott van. Meg persze egy ott dolgozó ember.


2. Előtte nagyon hosszan beszélnek neked a fegyverekről, hogy hogyan kell őket biztonságosan használni. Ha ezt végighallgattad, csak ezután kaphatsz egyáltalán éleset a kezedbe ott helyben.


3. Lőhetsz bármilyen kaliberrel (nincs olyan hogy "Te még csak 17 vagy, úgyhogy nem lőhetsz X lőszerrel"). De ha elsőnek mész akkor azt ajánlom maximum .22-es, 9 mm-es és .38-as lőszeres fegyvereket használj.


Szóval pl a sörétes puskát, vagy a .357 Magnumot, vagy az AK-típusú karabélyokat hagyd meg egy későbbi alkalomra. Én is voltam lőtéren lőni 16 évesen apukámmal.

2017. jan. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Menj fel a netre.

Sok lőtér hirdet ...nem olcsón...lehetőséget lövészetre.

2017. jan. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kinek mi a nem olcsó. Én legutóbb két régi középiskolai barátommal voltam ilyen programon, kifejezetten amikor akciót hirdettek. 50-et lőhettünk fejenként, fejenként 12 ezer forintért. 9 mm-essel, sörétessel, gépkarabéllyal, forgópisztollyal. Nagyon megérte, mert hatalmas élmény volt és nekem volt az életemben már előtte pár lövészet, de ők először voltak abszolút.


És olyankor nem el kell lőni a tárakat öt másodperc alatt, hanem tényleg kiélveztünk minden lövést. Pl kitaláltuk hogy felváltva egyet lövünk, aztán különböző színnel megjelöljük a lőlapon és ki lőtt leginkább középre, stb. Fel lehet találni magunkat.

Vagy csak egyet töltünk a fegyverbe és megnézzük hogy a sörétes puskát egy kézzel ki hogy tudja lőni, stb :D Nagy élmény volt.


Nyilván én sem hetente járnék ilyenekre az áruk miatt, de akit annyira érdekelnek a fegyverek, az egyszer lazán befizethet egy ilyenre társakkal menve

2017. jan. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Kecske.9000 ***** válasza:

Utolsónak

Az revolver, nem forgópisztoly.

Pár helyen forgópisztolynak hívják, de a hivatalos az revolver

2018. dec. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Utolsónak, az max külföldön revolver. Itt "forgótáras maroklőfegyver"
2019. jún. 24. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!