Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Tengelyhatalmiak miért...

Jeffrey Spender kérdése:

A Tengelyhatalmiak miért tolózárasokkal kezdték a világháborút, míg a szovjetek és amerikaiak a háború előtt rég átálltak a félautomata karabélyokra és géppisztolyokra?

Figyelt kérdés
2017. jan. 22. 19:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

9:

Igen! Angolul beszélsz-é?

[link]

Guadalcanal-on tengerészgyalogosok harcoltak, akik nem a sima hadsereg/gyalogság kötelékébe tartoztak. Az újonnan készülő M1 Garandokat pedig először a gyalogság kapta, akik még otthon voltak.


Amúgy azt érted hogy a fegyverek nem össze-vissza jártak mindenkinek, hogy ki milyet szeretne kapni? Általában:

-a rajban a lövészkatonáknál volt előbb a Springfield, aztán a Garand mint alapfegyver

-Thompson géppisztoly jellemzően a rajparancsnokoknak, tiszteknek jutott és a harckocsizóknak

-M1 Carabine pedig a frontvonal mögötti vagy nem közvetlen harcoló alakulatoknak. Tüzérek/utászok/egészségügyi katonák/hadtáposok/stb, de a tiszteknél is előfordult.


(Nyilván ha találtál egy halottat egy olyan fegyverrel, ami jobb volt mint ami neked volt, akkor használhattad utána azt)

2017. jan. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
A tengerészgyalogság más, nem tudtam, hogy ők voltak ott. Náluk manapság is más van rendszeresítve, mint a "sima" hadseregnél. És igen, tudom, hogy nem választás alapú a dolog, én is kb. ugyanazt írtam a Thompsonnál. Azt nem tudtam, hogy a Springfieldet hivatalosan is lecserélték a Garandra, valamiért úgy emlékeztem, hogy Springfield, majd a háború után M14, aztán M16... stb. De köszi, hogy felhívtad rá a figyelmemet.
2017. jan. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

12:

A te válaszod tetszett, értelmes és hozzáértőbb volt, főleg a kérdező 9-es válaszára válaszoltam a 11-esben leírt dolgokkal.

2017. jan. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ja, bocs elcsúsztam eggyel. :D Most értem, oké, a kérdezőnek szólt.
2017. jan. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!