Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogyan fordítanátok szakszerűe...

Hogyan fordítanátok szakszerűen a "single shot hit probability"-t magyarra?

Figyelt kérdés
Értem, hogy mit jelent, meg egyébként is a táblázatból az is rájön, hogy mi ez, aki nem tud angolul, de tuti van valami szakszerű megnevezése magyarul is... és én arra vagyok kíváncsi. :D

#magyar #angol #fordítás #gépkarabély #egyeslövés #találati valószínűség #single shit hit probalitity
2017. jan. 25. 22:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Az egy lovesbol talalat valoszinusege...
2017. jan. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mivel egyes lövést és sorozat lövést különbözetünk meg, ezért én így fordítanám:


egyes lövés találati valószínűsége

2017. jan. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1-es, google fordítót én is tudom használni.


2-es, köszönöm, én is erre gondoltam, csak úgy véltem, elképzelhető, hogy van magyar szakszerű megfogalmazása, de ez tulajdonképpen jó lesz. :)

2017. jan. 26. 17:15
 4/5 anonim ***** válasza:

2-3:


Az egyes lövés nem jó. Ennél még az első is jobbat mondott. Az egyes lövés azt jelenti, amikor tűzváltós sorozatlövő fegyvernél az egyes lövéses funkcióra van kapcsolva a fegyver.


A "single shot hit probability" meg inkább olyannak tűnik, hogy BÁRMILYEN fegyverrel mennyi esély van X távolságon eltalálni X célt 1 lövéssel.


"Egy lövés alapjáni találat valószínűsége"

"Egy lövés találati valószínűsége"



-----


Ja és túl kevés az infó. Mert a "single shot hit probability"-t bármilyen lőfegyverre lehet használni. Kár hogy nem mondtad meg hogy pontosan mire gondolsz, hol olvastad a szöveget, vagy akár egy egész mondatot is bemásolhatnál (minimum).

2017. jan. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedvencem még a kulcsszavak között van:


single shit hit probalitity


Hát ez kva jó :D

2017. jan. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!