Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Sorkatonaságnál felért-e az...

Sorkatonaságnál felért-e az újoncok szivatása az általános iskolai terrorral, amikor az áldozattipust alázzák, ütik, verik?

Figyelt kérdés
Vagyok mennyire voltak durva dolgok.

2017. febr. 14. 16:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
Semennyire sem voltak durva dolgok.
2017. febr. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az újoncok "szivatása" nálunk kimerült a takarításban, meg egy-két apró, inkább humoros csínytevésben (pl bakancs kifújása borotvahabbal, bagarol cipőkrémmel alvás közben bajusz rajzolása, stb). Megütni nagyon nem volt tanácsos senkit, mert súlyos következményei lettek volna, de nem is volt ilyen késztetés senki részéről.
2017. febr. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Szimeon ***** válasza:
48%

Összekenték az ebédlő falát és arra kényszerítették a tök ártatlan nyuszi gyereket, hogy azt mondja, ő tette - két hét zárkát kapott, ártatlanul. Késöbb is sok baromságra kényszerítették.


Ellopták a tiszt mobilját. Ráfogták az ártatlan nyuszira. A tiszt viszont ez esetben nem volt hülye. Azt mondta, ha másnap reggelig nem lesz meg a telefonja, akkor három hétig senki sem kap kimenőt. Másnap reggel ott volt az asztalon, sértetlenül.

2017. febr. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Semmi durva dolog nem volt, foleg a verekedest tiltja a szabalyzat, ezert senkinek se volt kedve a voros szonyegre menni. A szivatas tobbsege kimerult az idosebbek merhetetlen lustasagaban, tehat tobb melo maradt nekunk.

Off: Mifele iskolakba jarnak a mai fiatalok? Alazas, veres? Max kikozositettet lattam, verekedni meg az agyatlan alfahimek szoktak az aktualis plazzacican. Pedig megyeszekhelyi suliba jartam...

2017. febr. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Sokan keverik az akkori magyar sereget, a szovjet-orosz hadsereggel. Azért voltak különbségek.


Általános iskolait tudok, a magamét. Egyszer ájulásig vertek. Majd amikor felkeltem, azt vettem észre, hogy a lányok köpdösnek.....

2017. febr. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%

Volt szívatás, de nem embertelen. Amiről a pletykák keringenek, annak negyede sem igaz.

Például amikor sorkatonaság volt, akkor még nem volt mobil!

2017. febr. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A hármas hazudik.
2017. febr. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Szimeon ***** válasza:

Bambinók! Honnan veszitek, hogy az 1990-es és 2000-es évek fordulóján nem volt mobiltelefon??? Lehet, hogy nálatok, Mucsán még nem ismerték a mobilt - ez előfordulhat, de bizony akkor már volt. Sőt, már az 1990-es évek elején is volt.

Az első eset - egy budapesti laktanya, 1996-ban.

A második eset - egy csobánkai laktanya, 2000-ben.


Aki szerint hazudok, az egy raksasza.

2017. febr. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 megtelt válasza:
20%
Tiszt telefonját ellopták?? Amikor még volt sorkatonai szolgálat nem nagyon szaladgáltak az emberek mobillal. Én amikor katona voltam még voltak pénzes telefonfülkék. Na mindegy. Verések voltak, de nem szivatásból. Stokizás volt a bevett rutin. Pokrócot dobta a fejre aztán a fémstokival megagyalták, de az ilyen meg is érdemelte. Felnyomott valakit az ÜTI-nél vagy ilyesmi. De poénból nem volt jellemző vagy megalázásból. Akkor még emberebbek voltak a fiatalok. Nem vertünk és gyújtottunk fel hajléktalant, mert azt hittük megtehetjük stb. A fiatalok változtak és nem elhanyagolható az sem, hogy tenyésztve lettek a vadmagyarok...
2017. febr. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szimeon ***** válasza:
67%
2000-2001-ben már majdnem minden ismerősomnek volt mobiltelefonja! Még cikiztek is, hogy nekem miért nincs. Csak kb. 2003-ban vettem egyet, és ezzel már igencsak el voltam maradva mindenkitől. A sorkötelezettség Magyarországon 2004 őszén szünt meg. Barátaim, a magyar egy amnéziás nemzet!
2017. febr. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!