Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Most akkor mi lett az ukrán...

Most akkor mi lett az ukrán orosz "háborúval"? Vagy tart még? El tudná nekem valaki magyarázni?

Figyelt kérdés

Én még ott járok, hogy valami problémájuk volt egymással, így orosz o hadat üzent, és hogy az USA segített Ukrajnának.

Szóval mi is történt? Nagyon tudatlan vagyok a kérdésben és érdekelne



2017. márc. 10. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:
31%
Oroszország nem üzent hadat Ukrajnának, de továbbra is megy a polgárháború az orosz kisebbség és az ukránok között.
2017. márc. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
9%

Avval a hábórúval ahány nézőpont annyi véglet van.

Én elmondom az én szempontomból. Az lett hogy az USA mint a demokrácia királya, fogta Ukrajnát és kivonta az Orosz érdekövezetből egy államcsínnyel (polgárháborút rendeztek). Az Oroszok meg akik amúgyis uralták a Krímet elfoglalták adminisztratívan egy szavazással mert nekik ott van egy fontos kikőtőjük. Erre a nyugat megvádolta az oroszokat hogy bevonultak Ukrajnába hadserggel is. Erre meg középen akik a szakadárok függetlenedni akarnak hábórúznak még mindig Ukrajnával, nyílván már orosz segítséggel, értem én hogy az a rész Ukrajna legjobb régiója gazdasági szempontból de mégis ennyi év után az utánpótlást Kijev nélkül lehetetlen megoldani és technikát szerezni a megsemmisült helyett. Na és most ez van. Van egy elnyugatosodtt Ukrajna aki hábórúzik a szakadárok ellen, nem közvetlenül Orosz Föderáció ellen, USA segítségével és a szakadárok kisebb nagyobb sikerrel de tartják a vonalat Ukrajna ellen. Eddig szerintem 1-1 USA sikeresen kivonta Ukrajna az Orosz szövetségből, de az oroszok meg szereztek még egy kis + területet amúgy is kicsiny országukhoz.

2017. márc. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Europa második legnyagyobb országa (Ukrajna) bajban van mert nem tudja területét megvédeni a saját állampolgáraival szemben akiket oroszország is támogat.

Vagyis a kelet Ukrajnában élő oroszok polgárháborút vivnak az Ukrán állam ellen.

És ennek még sokáig nem lesz vége, ugyanis Ukrajna életképtelen a mai formájában, de a nyugat felé kacsingat ami nem tetszik oroszországnak, így érdeke a polgárháború fentartása és Ukrajna esetleges lassú szét darabolása.

Ami előbb utóbb tuti meg fog torténi.

2017. márc. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Pro Patria ***** válasza:
50%

Tart. Éppen most erősödött fel újra.

Linkelek egyet, az ide írt válaszaimat olvasd el. Ha utána marad kérdésed, megválaszolom azokat is.:)

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__..

Ha mélyebben érdekel a téma, itt is olvashatsz még:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__hadsereg-hadvezetes..

2017. márc. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A Krim eredetileg Oroszországé volt,a szovjet időkben Hruscsov az ukránoknak adta,most az oroszok visszavették,többségben az oroszok vannak ott.
2017. ápr. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!