Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogyha a hidegháború éles...

Hogyha a hidegháború éles konfliktussá fajul, akkor ki győzött volna?

Figyelt kérdés

Szovjetunió vs NATO.

Számomra egyöntetű,hogy a szovjetek nyernek.



2017. márc. 23. 11:42
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
24%
Ha nem vetnek be atomot, akkor szerintem a SZU és Kína együttvéve, ledarálta volna a nyugati világot.
2017. márc. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 Jeffrey Spender ***** válasza:

#11:


A szovjetek és a kínaiak több határháborút vívtak egymással, majdnem eljutottak egymás leatomozásáig, ilyenkor inkább az USA minimális támogatásával lett volna kínai - amerikai "szövetség" a szovjetek ellen, vagy a másik opció, mindenki vívja harcát mindenki ellen, Bellum omnium contra omnes.


A technikai fölény mindvégig az amerikaiak mellett szólt,


- Korea egén hiába ültek az észak-koreai MiG-15-ösökben világháborút is megjárt szovjet pilóták, mégis 8 - 1 arányban potyogtak az újonc Sabre pilóták ellen,


- a hatvanas évekbe lépve az F-4-es Phantom-ok rendelkeztek BVR rakétákkal (AIM-7 Sparrow) a MiG-21-esek ellen, és infracsalijaik és dipóljuk is volt, ellenben a MiG-21-es csak közelharchoz kapta infrás rakétákat és infracsalik dobálása helyett inkább bíztak a manőverezésben. Ha eltalálták a Phantom, normális esély volt a túlélésre és katapultálásra, ellenben a szovjeteknél az oxigénfejlesztő rossz elhelyezése miatt az is berobbant, és azonnal halálát lelte a MiG-21-es pilótája.


- hetvenes években először az F-14-es Tomcat volt, utána az F-15-ös Eagle, mindkét repülőgép nagy teljesítményű radarral és rakétákkal voltak felfegyverezve, és manőverezőképességük lehetővé tette a 9G-s manővereket, a szovjeteknek meg csak MiG-23-asaik voltak, kezdetlegesebb BVR rakétákkal és korlátozott manőverezőképességgel, BVR csak az amerikai gépek részéről lett volna, mire a Tomcat-ek és Eagle-k a 23-as radarján feltűntek volna, addigra lángoló roncsként potyogtak volna a Floggerek. Vadászrepülők mellett megszületett az A-10-es Warthog, a harckocsivadász, és a hatvanas évek közepe óta szolgált az F-111-es bombázó, mely képes volt taktikai atomot is cipelni 30 m-en.


- nyolcvanas években megjelent az F-16-os és F-18-as is az amiknak, amik vadászbombázókként cipelhettek 7 tonnányi bombát és rakétát, és utána légiharcot is vívhattak volna, kicsit gyengébb radarral, mint a Tomcat / Eagle páros, de jóval erősebb a szovjetekénél és megjelent az AMRAAM is. A szovjetek elértek a Szu-27 és MiG-29 pároshoz, amik manőverezőképességben ugyanott vannak, mint az Eagle / Falcon, de mivel le voltak maradva az avionikában, és a rendszeresített R-27-esek is csapnivaló pontosságúak voltak, az Etióp - Eritreai háborúban bebizonyítván, az amerikaiak mészárlást rendeztek volna a szovjetek között.



Harckocsiknál


- az ötvenes években T-34/85-ösök és korlátozott számú T-44, T-55 és ISZ-3-as harckocsik próbálkoztak volna az M26 / M46 / M47 / M48 Pershing és Patton-ok ellen


- a hatvanas években T-55-ösök, T-62-esek próbáltak volna háborút vívni az M47 / 48 / 60 / 103 Patton-ok ellen


- a hetvenes években T-64-esek és T-72-esek az M60 Patton, M1A1 Abrams és Leopard 1-es harckocsik ellen


- nyolcvanas években T-72-esek és T-80-asok az M1A1 Abrams és Leopard 2A4-es harckocsik ellen.



Irakban bebizonyosodott, hogy a T-72-esek nem ellenfelei az M1A1 Abrams-eknek, ugyan Leopard 2-esekkel nem találkoztak, de azt is hasonló elvek alapján tervezték, mint az Abrams-et. Az M1A1 Abrams és Leopard 2-es ugyanarra a tenderre készültek, amin a Leopard 2-es bizonyult jobbnak, de kínos lett volna, hogy az amerikaiak otthon német harckocsival rodeóznak, így az Abrams-et is megtartották, és számtalanszor bizonyított, hogy jól állja a gyűrődést, az Öbölháború harckocsis ütközeteiben több találatot bekaptak a T-72-esek nyíllövedékeitől, de nem történt se személyi sérülés, se megrongálódás, minimális javítás kellett a behorpadás miatt.



A VSZ és NATO harcot bonyolítja, hogy a VSZ-en belül csak a szovjeteknek voltak "élvonalbeli" cuccaik, a keletnémetek és társaik lebutított exportverziókat kaptak, addig a NATO-n belül mindenki ugyanazt a teljes értékű Falcont vagy Pattont repülte / vezette.

2017. márc. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
26%

Utolsó. Ne haragudj, de neked annyi fogalmad van az elmúlt 100 év történelméről, mint egy zsák krumplinak.

Kína egyáltalán hogy kerül a képbe a hidegháború idején???

Van neked fogalmad a Nato nukleáris csapásmérő erejéről a hatvanas évek derekán?

A ruszkik még csak álmodtak az atomfegyverről, amikor azt állították, hogy nekik is van.

Évtizedekkel voltak, és vannak lemaradva a nukleáris fegyverek fejlesztése terén.

Az orosz hadi stratégia még mindig a sok lúd disznót győz elven alapul.

2017. márc. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 szántóvető ***** válasza:
12-es akkor miért nem léptek túl a hidegháborún ha ilyen elsöprő fölényben voltak?a fegyverarzenál csúcsáról,a rakétatechnológiáról is írhattál volna pár mondatot,összehasonlítván a 2 oldalt.
2017. márc. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Bocsi, előző vagyok. A válaszom a 11 es válaszolónak szólt.
2017. márc. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 Jeffrey Spender ***** válasza:

#13:


"Kína egyáltalán hogy kerül a képbe a hidegháború idején??? "


Nem én vetettem fel, csak 11-esre reagáltam, ő találta ki, hogy a szovjetek és a kínaiak összefognak az amik ellen :D



#szántóvető:


Én kérek elnézést, nem tudtam, hogy te még hiszel ilyenekben, mint eszmék. Két dolog számít igazán. Első a hatalom megszerzése, második a hatalom megtartása. Nem az a fontos, hogy mit tartalmaz az eszme, hanem azt, hogyan tudod eladni a saját népednek. Emellett lényeges az is, hogy melyik nagyobb országokkal akarsz jóba lenni és úgy tálalni, hogy azt abba/azokba ne rúgj bele. Szerinted, ha annyira a demokrácia és kapitalizmus lenne a cél, akkor az amerikaiaknak is hogy sikerült a diktatórikus és korrupt dél-vietnami vezetéssel összehaverkodniuk, vagy az arabokkal és perzsákkal is, pl. Reza Pahlavi a jól hangzó Sah címet viselve volt uralkodóként elkönyvelve, de a gyakorlatban diktátor volt, mint Szaddám. Vagy volt idő, amikor Szaddám is amerikai szövetség volt. És még Khomeini ajatollahéknak is az amerikai nagykövetség megostromlása ellenére fű alatt leszállították az F-14-es Tomcat-eket és Hawk légvédelmi rakétákat alkatrészekre bontva.


Vietnamban korlátozott háborút vívtak, mint Koreában, sosem volt cél az Északi, kommunista rabiga alatt levő rész felszabadítása, csak defenzív harcokat vívtak, hogy kielégíthessék a fegyvergyárosok igényt, hogy az elhasznált repülők és társaik helyébe újakat gyárthassanak, pl. az UH-1-es Huey-ból 3,000-et is elvesztettek, mégis a Bell Helicopter jól megszedte magát a pótlásukon.


Olyanokkal is szivatták az amerikai pilótákat, hogy nem mészárolhatják le BVR-ben AIM-7-esekkel a MiG-21-eseket, helyette vizuális azonosítást csináljanak, mert "félő", hogy szovjet pilóták ülnek bennük, nemintha Koreában nyugodtan harcoltak volna rendes szovjet katonákkal is.


Voltak olyan tábornokok, mint George Smith Patton, vagy Douglas MacArthur, akik a hozzászólásomban vázolt módon gyorsan és egyszerűen le akartak számolni a vörösökkel, de rejtélyes, zavaros körülmények között haltak meg illetve nyugdíjazták és bolondnak nyilvánították őket.

2017. márc. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
51%

Miért ilyen hülyék egyesek?

Nem mindegy hogy az egyik félnek 1000, a másik félnek 5000 atombombája van mondjuk, ha amúgy összesen mondjuk 200 bomba is szétba ssza a bolygó javát?


A te pisztolyodban 10 golyó van, az enyémben meg 20. Belelőjük az összes golyót a saját fegyverünkből a másikba. Ki nyer? Valószínűleg egyikünk sem.

2017. márc. 24. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
55%
Az oroszok és a kínaiak is komcsik voltak, a főellenség ellen összefogtak volna. Hiába ölték egymást a határon, meg a kínaiak hiába támogatták a vörös khmereket a szovjet párti vietnámiak ellen, a világforradalom bűvöletében össze állnak a nyugat ellen.
2017. márc. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Jeffrey Spender ***** válasza:

# Szántóvető:


A rakétatechnológiáról is írtam a 10-es hozzászólásomban.

2017. márc. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

#18 tanuld meg, hogy egy háborúhoz három dolog kell.

Tudod mi az a három dolog? Elárulom neked.

Pénz, pénz, és pénz.

Na most ez a három dolog mind Nyugaton van, és nem keleten.

Kína katonailag nem nagyon erőlködik mivel tudja,hogy esélye sem lenne egy invázió ellen.

Putyinisztán pedig a mai napig a hidegháborús szarjaival védi magát. Persze fent tartja a látszatot, hogy az egész világot le tudná igázni, ha akarná.

Nos ez nem igaz, mivel az Orosz-Föderációnak pont a legfontosabb három dolog hiányzik, ami egy háborúhoz kell! Jelenleg pont a szabolcsi rohadt almát zabálják, és nekünk újítanak fel 30+ éves Metrószerelvényeket, hogy pénzhez jussanak. Paks kettőről pedig még nem is beszéltem.

Vajon az hány Orosz mérnököt, és fizikust fog lekötni, hogy működjön is?

Az nekik egy preztizskérdés, úgyhogy ha buknak rajta, akkor sem fognak reklamálni.

2017. márc. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!