Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Irakot csak az olaj miatt...

Irakot csak az olaj miatt támadták meg?

Figyelt kérdés
És azért,hogy ne legyen stabilitás?

2017. ápr. 28. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen.

Ha tényleg zavarnák az USÁt a diktatúrák meg elnyomót rendszerek, akkor Koreát már rég egyesítették volna. Régebben nem volt a komcsiknak atomjuk.

2017. ápr. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szaúdiak most lettek a női egyenjogúság ensz tanácsába beválasztva szóval igen az olaj miatt. Az isis is miattuk van az olaj miatt iránt is ezért akarják megtámadni és igen gáza szíria pedig hátvéd miatt kellett.
2017. ápr. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Végső soron igen. Azonban pontosabban fogalmazva azért, mert a diktátora azt mondta, elég, ha abban az országban csak ő van, nem kell oda még az USA is. Még más szavakkal, Szaddam elhatározta, az olaj azontúl euróban és nem dollárban mérendő. És ez így együtt sok volt az USA-nak.
2017. ápr. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
exacly
2017. ápr. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, nyilván ez volt az igazi motivációjuk.
2017. ápr. 29. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy közvetlenül az olajért. Értsd: nem az iraki olajkutakért. Szaddam Husszein gyakorlatilag az egész vezetése alatt a szomszédos (olajjal rendelkező) államokkal háborúzott, Iránnal és később Kuvattaittal. Ezek az expanzív háborúk és az ezekkel járó bizonytalanság az olajárak emelkedését okozza, tehát végső soron azon túl, hogy Szaddam valóban egy akasztani való söpredék volt, még ez is lehetett egy hátsó szándék, csak hát ahogy látjuk nem igazán jött össze. Én pl. most sem értem, hogy Irakot miért nem osztották fel. Lehetett volna egy kurd, egy síita és egy szunnita rész, aztán egy gyakorlatilag nem létező állam helyett, lenne 3 homogén, nemzeti és vallási ellentétektől nem feszülő, működő állam.
2017. ápr. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát akinek van egy kis józan esze és rálátása az látja, hogy nem lett volna túl kifizetődő az oljaért akkora háborút kirobbantani, másrészt, szinte lehetetlen lenne akkora mennyiségű olajat az USA-ba exportálni, no meg ma sem sorakoznak Irakban az amerikai olajvállalatok.

Meg nyilván a népesség sem a semmiért lázadt fel Hussein ellen.


Néha nem is értem, miért tejed ez az olajfétis dolog,

pedig én eddig úgy vettem észre a közvetlen környezetemben, hogy pont olyan hisz benne, akinek semmi élettapasztalata sincs. Nyilván olyanok hiszik el, akik könnyen manipulálhatóak életképtelen érvekkel.

2018. dec. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!