Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A japánok miért támadták meg...

A japánok miért támadták meg az USA-t? Miért nem a Szovjetunió elfoglalásában segédkeztek?

Figyelt kérdés

Szerintem a világ legnagyobb baklövése volt.

Pearl Harbor-t hagyniuk kellett volna a francba és a németeknek kellett volna segíteni.

Hitler is sok hibát követett el,amikor a katonai vezetést nem hagyta dolgozni és mindenbe belerondított,de ha a japánok sem kezdenek el magánakciózni,akkor a Szovjetuniót legyűrhették volna.

Ráadásul ekkor még az USA nem tervezte a hadbalépést,csak a japán támadás után.


Ti mit gondoltok?



2017. máj. 10. 10:55
1 2 3
 11/26 Jeffrey Spender ***** válasza:

Az olajcsapok elzárása és a zavartalan délkelet-ázsiai terjeszkedés miatt. Nem volt akkora hülyeség Pearl Harbor megtámadása, csak a kivitelezést rontották el, nem kellett volna szórakozniuk a parkoló P-40-esek és más elavultabb vadászok földön szétlövésével, helyettük szétlőhették volna a főhadiszállást, az üzemanyagtározót és a javító műhelyeket.


Vagy maradnak a repülők megsemmisítésénél és harmadik hullámot bevállalva semmisítik meg a statikus célpontokat, de mivel éjjelre nyúlt volna az akció, és gyakorlatlanok voltak az éjjeli repülőgép hordozóra történő leszállásban, lefújták. Utólag Jamamoto admirális bánta, hogy hagyta Nagumó óvatos döntését.


Husband E. Kimmel admirális szerint ha megsemmisítik az üzemanyag tározókat, akkor az USA-t 4000 mérföldes háborúra kényszerítik, és az ő utólagos elemzésén kívül fűzöm tovább, hogy a hadihajó gyártás a Keleti parton volt, és ha sikerül a Panama-csatorna zsilipjeit megrongálni, nyilván azt már kooperációban a németekkel, akkor a Horn-fokig kellett volna lehajózniuk, tehát a csapás után ésszerűbb békét kötniük és tehetetlenül nézni a kelet-indiai terjeszkedésüket.

2017. máj. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok itt a "ha". Nagyon kíváncsi lennék továbbá arra is, hogy milyen csoda módján rongálták volna meg a japánok a Panama-csatornát.

Ebben a háborúban Japán nem győzhetett volna, mert mindenképpen hosszan elhúzódó háborúvá vált volna (és vált is), amit az USA a szinte korlátlan gazdasági erejének köszönhetően megnyer. Maximum nem 45-ben dobják az atomot, hanem kicsit később. Nézzünk szembe a tényekkel: az USA 42-től kettő (Afrika, Távol-Kelet) , 44-től pedig 3 (Olaszország, Franciaország, Távol-Kelet) fronton harcolt a világ különböző pontjain sikerrel. Komolyan szerinted megváltoztatta volna a háború menetét, ha esetleg kilőnek még pár hajót, vagy kivonnak egy zsilipet a forgalomból 2 hétre?

2017. máj. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 Jeffrey Spender ***** válasza:

#12:


Mexikó német "szövetséges" volt, oda telepítettek volna néhány Fw 200-ast meg tengeralattjárót, és azok el tudták volna intézni. Ahogyan a valóságban sok német tengeralattjáró menekült a még távolabbi Argentínába a háború utolsó napjaiban, akkor Mexikó sem lett volna akkora ügy.


Jamamoto USA-ban is tanult tisztként tudta, hogy győzelem nem lehetséges, csak kompromisszumos béke.

2017. máj. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

"Mexikó német "szövetséges" volt, oda telepítettek volna néhány Fw 200-ast meg tengeralattjárót, és azok el tudták volna intézni. Ahogyan a valóságban sok német tengeralattjáró menekült a még távolabbi Argentínába a háború utolsó napjaiban, akkor Mexikó sem lett volna akkora ügy. "


Itt megint sok a "ha". Mexikó egyáltalán, semmilyen módon, se közvetetten, se közvetlenül nem volt német szövetséges, japán meg aztán pláne nem. Az FW pedig nem is japán repülőgép.

Minden esetre egy ilyen nyílt ellenséges Mexikói lépés után meddig tartott volna az USA-nak megszállni egy nála sokkal kisebb szomszédos államot? 1 hónapig?

2017. máj. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 Jeffrey Spender ***** válasza:

#14:


A mexikói határon szokták elengedni a német hadifoglyokat, nem Argentínába repülő járatra pakolták fel. De ha Mexikó nem opció, Argentínába is cuccolhatnak, azt meg nem szállhatják meg, és Mexikóba sem léphetnek be, hogy nincs ott ellen.


Japánt mégis a Tengelyhez sorolják.


Hol mondtam volna, hogy az Fw 200-as japán lett volna ? Azt írtam, hogy a németeknek kellett volna cuccolniuk, ne csak papírszövetségesnek lenniük, de nem csak a japánok és németek együttműködése volt katasztrófa, az Európai Tengely is, az olaszok nagyszájúak voltak, de még a görögök ellen sem tudtak harcolni, a britekkel szemben is mennyiségi és pihentségi fölényben voltak Afrikában, de az inkompetens tábornokok miatt használhatatlanok voltak, a finnek csak a Téli Háborúban elrabolt területek erejéig hadakoztak, nem segítettek be Leningrádban, és végül a románok meg gyávák és megbízhatatlanok voltak. Velünk meg az volt a baj, hogy lenéztek minket, s csak későn vették észre, hogy mi is ugyanolyan jó katonák tudunk lenni, mint a németek.


A spanyolokat azért nem említem, mert ők tényleg púp lettek volna a háton, a polgárháborújuktól szétlőtt országukkal jó hogy nem léptek be.

2017. máj. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 Fatal_3rror_ ***** válasza:

A Szovjetek elp..csázták a Japánokat, ezért sem támadtak újra.


Pearl Harbor megtámadása sem lett volna teljesen elveszett gondolat, csak pont a legfontosabb célpontok, a repülőgép hordozók nem voltak a helyszínen. A Japánok felderítés terén mindig is hülyeségeket csináltak, ez Pearl Harbornál és Midwaynél is kiderült.

2017. máj. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Attól hogy mexikoban engedték útjukra a német foglyokat az egy dolog,de az azték sasok se a luftwaffe oldalán harcoltak :D
2017. máj. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

"A mexikói határon szokták elengedni a német hadifoglyokat,"


"Szokták"? Kik? Miről beszélsz te mégis? :D


"Argentínába is cuccolhatnak, azt meg nem szállhatják meg, és Mexikóba sem léphetnek be, hogy nincs ott ellen."


Már miért ne szállhatták volna meg Argentínát? :D De ha nem is szállják meg: Argentína baromi nagyon messze van Panamától. Nem volt se japán, se német repülőgép, ami elrepült volna odáig.

Ha meg mégis, akkor még mindig itt a kérdés: lebombázzák, 2 hétre leáll a hajóforgalom... és?

2017. máj. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 Mopat ***** válasza:
53%

A japánokra jellemzőek a túlbonyolított és félig befejezett haditervek.

1941-ben nekik volt a legjobb és talán a legnagyobb anyahajó fedélzeti repülő erejük. Ha következetesen használják, akkor mindenféleképp elverik az amerikai flottát. A marha nagy titkolózás miatt elrendelt rádiócsend például nem hagyta, hogy kihasználják a túlerőt. (Ritka pillanat a háborúban, amikor a tengely túlerőben van) Vagyis például nem tudták(és akarták) megkérdezni Yamamotót, hogy indítsanak-e harmadik támadást és keressék-e meg két "elveszett" amerikai hordozót.

Vagy Midwaynél kiküldték az egész flottát, aztán szétszórták a fél óceánon,elterelésnek. Minek? A csatahajók például a hordozók mögött néhány száz kilométerrel vakarták a tök..fejüket. Senki nem kommunikált senkivel, hogy gyertek már ide, amcsi hordozókba futottunk, nem ez volt a terv, forduljunk vissza felétek, hol a tökbe van mindenki,stb...

A csata kezdete rendszerint az a pillanat, amikor a haditerveket el lehet dobni. Improvizálni kell, mit ér a világ egyik legjobb flottaparancsnoka(Yamamoto) ha nem dönthet semmiben?

Ha az amerikaiak mindent lehallgatnak, sem tehetnek semmit-egy árva csatahajót sem hoztak, a cirkálóikon pedig(kis kivétellel)nincsen torpedó fegyverzet.

Így megvívhattak egy hordozó vs hordozó csatát, nem kellett attól tartaniuk, hogy felbukkan pár japán csatahajó és ripityára lövi őket.

Szóval Japánnak volt esélye egy kompromisszumos békére az USA-val. Ne felejtsük, akkor a világon az amerikai közvéleménynek volt a legnagyobb hatalma.(A legtöbb korabeli országban nem kérdezték a kisembert semmiről) Egy teljesen bizonytalan, elhúzódó, a saját politikai/katonai vezetés által többször elrontott háború nem lett volna túl népszerű. Lásd Vietnamot.

Ráadásul, közben fordult a történelem kereke, hamarosan a Szovjetunió és a komcsik lettek a mumus...Ezeket pedig Ázsiában féken tartani éppen jól jött volna a japán császár.

2017. máj. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Most megint írtál 50 darab "ha" kezdetű mondatot. Ennyi erővel írhatnál olyat is, hogy véletlenül feltalálhatták volna az interkontinentális rakétát és az atombombát, aztán egy kráterré bombázhatták volna az USA-t.
2017. máj. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!