Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi a követelmény a katonának...

Mi a követelmény a katonának álláshoz? És mennyit keres egy katona?

Figyelt kérdés

2017. jún. 20. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Az alkalmassági vizsgálat 3 részből áll:


a.) Egészségügyi vizsgálat:

laborvizsgálatok (kiemelten a drogteszt, az HIV-vizsgálat és nőknél a terhességi teszt);

belgyógyászat;

sebészet;

szemészet;

ideggyógyászat;

fül-orr-gégészet;

fogászat.


b.) Pszichológiai vizsgálat:

teszt;

műszeres vizsgálat;

pszichológussal történő beszélgetés.


c.) Fizikai vizsgálat:

3200 m futás;

karhajlítás (fekvőtámasz) vagy húzódzkodás (2 perc alatt);

hanyatt fekvésből felülés hajlított térddel (2 perc alatt).


Követelmény: 220 pontot kell elérni a maximális 360 pontból.


Fizetés államilag megszabott illetmény rendszer alapján, ki tudod számolni ( ne ijedj meg, ez egy PDF fájl ): [link] [link]


Egy tiszt ( hadnagy ) kezdő fizetése: bruttó 285 010 forint

Egy tiszthelyettes ( zászlós ) kezdő fizetése: bruttó 181 655 forint

Tiszt csak akkor lehetsz, ha legalább főiskolai diplomád van.

2017. jún. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én olvastam valami olyat,hogy érettségi is kell a katonasághoz,igaz?
2017. jún. 20. 17:43
 3/6 anonim ***** válasza:
#2 igen, már kötelező minimum egy érettségi. Miután az megvan mehet az ember egy 10 hetes képzésre az altiszti akadémiára vagy főiskolára ( egyetemre ). Utóbbi a Nemzeti Közszolgálati Egyetemet jelenti, azon belül is a Hadtudományi és Honvédtisztképző Kart.
2017. jún. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2017. jún. 20. 19:16
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kell érettségi, ez butaság. Az csak az altiszteknek és feljebb kell. A sima szerződéses legénységi állományhoz csak 8 általános kell.
2017. jún. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kell attól tartani hogy nem vesznek fel! Én tavaly a fizikai alkalmassági minimum 220 pontból 215-öt értem el! De úgyan úgy mehettem alapkiképzésre csak utána vissza kellet mennem kecskemétre megismételni a fizikai felmérést és akkor már 290 pontot értem el! Egyedüli dolog ami miatt meghúzhatnak az a Pszichológiai vizsgálat! Ott azért kaszálják el a népeket! De ott sem kell kétségbe esni mert Budapesten lehet fellebbezni! Igaz ez egy hónappal kitolja az alkalmassági vizsgálatot de ha pesten rámondják az áment akkor mehetsz katonának maxx fegyvert nem foghatsz a kézbe alapkiképzés után!
2017. jún. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!