Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mit jelent a büntetőszázad,...

Mit jelent a büntetőszázad, mi volt benne a büntetés?

Figyelt kérdés
2017. júl. 1. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
A büntetőszázadot elítéltek alkották.
2017. júl. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

mikor?


2. világégés alatt például a "büntetőszázad" tagjait küldték előre az aknamezőn, húzatták a fronton át a telefonkábelt és hasonló szinte a túlélésre esélytelen feladatot kaptak

2017. júl. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A 80-as években a Magyar Néphadseregben volt büntető zászlóalj a sorállomány részére Nagyatádon. A katonák futkosónak hívták. Azok a katonák kerültek oda, akik jelentős kihágást követtek el, de még nem olyant hogy azonnali hatállyal leszerelnék és polgári bíróság ítélkezne felettük. Pl. összeverte a feljebbvalóját, vagy gk. önkényes elvitele, vagy parancsmegtagadás, őrhely önkényes elhagyása, stb. Úgy tudom, a három hónapnál hosszabb büntetéseket töltötték ott a katonák. A kemény az volt benne, hogy szó szerint, percre pontosan betartatták az elítéltekkel a szolgálati szabályzatot (aki volt katona tudja milyen kemény volt ez), és amikor volt rá idő, ment a testedzés, futás. Az 1-3 hónapos büntetést a katonák a budaörsi laktanyában a VÁP-nál töltötték, amit kis-futinak hívtak. Ott be volt zárva az ember, de nem volt vészes a szivatás (én három napot voltam bent) Kisebb függelemsértésért (pl nem jött vissza valaki pontosan az el-távról, vagy összeverekedett a katonatársával) az embert a helyi laktanyában a fogdába kasztnizták be pár napra. Ebben is volt részem, 4 napot kaptam, a reggeli tornát az ügyeletes tiszt vezette nekünk, ami 30 perc békaügetés volt. Az életben nem felejtem el azt az izomlázat amit ott kaptam.
2017. júl. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Futkosó.
2017. júl. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. júl. 1. 18:57
 6/6 anonim válasza:
Sven Hassel könyvek :)
2018. jan. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!