Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha Hitler meghal 1945 április...

Ha Hitler meghal 1945 április 15. -én és te lennél a következő Führer, milyen stratégiával mentetted volna meg Berlint?

Figyelt kérdés
A Berlini-csata 1945 április 16.-án kezdődött.

2017. júl. 7. 19:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
Bevetettem volna a Mausokat meg Tiger II-eket, meg ha volt E 75 azt is.
2017. júl. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Azt hiszem, akkor már csak a feltétel nélküli megadással lehetett volna megmenteni Berlint. Már legalábbis, magát a várost.
2017. júl. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
Jó kérdés, de sokkal nagyobb haszna lenne annak, ha kimennél az erdő szélére felszedni a szemetet.
2017. júl. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Berlin épületeit és lakosságát azonnali megadással mentettem volna meg a még nagyobb pusztulástól. Más módszer akkor aligha lett volna.
2017. júl. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 meszike91 ***** válasza:
89%
Akkor már veszett ügy volt. Sztálingrád volt a fordulópont, kurszk után mg már eldőlt az egész.
2017. júl. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

kedves 1 es


Ne wotozz annyit megártott neked látszik.

2017. júl. 8. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Egyértelmű, hogy be kellett volna vetni a náci csészaljakat.
2017. júl. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%
Azonnal megkezdtem volna nyugatról visszavonni a maradék sereget, majd megegyezem a szövetségesekkel, hogy addig tartom a várost, amíg az amerikai tankok meg nem érkeznek. Az első amcsi osztagnak kapituláltunk volna. Ezt úgy tettem volna lehetővé, hogy a német védelem súlypontját nem a Seelow Heighs-ra helyezem, hanem Berlintől délre, és északra elhelyezem a harckocsi tartalékokat, majd egy ellenoffenzívát indítottam volna, így talán bekerítem a Berlin peremvidékére beözönlő nagy szovjet előörsöt. Ekkor már megállnak a ruszkik, mert komoly veszteségeket szenvednek.
2017. júl. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Úgy mentettem volna meg Berlint, hogy mindenkinek (18 év felettiek) részt kellet volna veni az újáépitésben. Egy olyan normális várost felépiteni ahol hatékonyan müködik a rendörség a bünözökkel szemben, és mindig járöröznének az utcákon. Annak a tudatában élnének az emberek hogy ha rosszat csinálsz (bármilyen büncselekmény) azért börtönbüntetés jár. Nem lenne olyan hogy munkanélküliség, mindenkinek lenne munkahelye és normális fizetése. Az árak emelését betiltottam volna. Ha rajtam mult volna a mai napig az 1945-ös szinvonalon lennének az árak. A fizetések köszti különbségek nemennének olyan nagyok mint napjaink ban. Csak 5% os eltérés lenne engedélyezve. A munkáltató ezt nem tartja be azt kockáztatja hogy öt letartóztatják a dolgozókat pedig az állam másik munkahelyre helyezné át. Az elvégzendő munkáktól függetlenül csak az 5%-os fizetés külnönbségek lennének engedélyezve. Nem létezne olyan hogy (szegények, gazdagok) mert az állam nem addna rá lehetöséget.
2017. júl. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%

Amerikai/brit oldal felé feltétel nélküli kapituláció. Az szerintem nem ment volna, hogy így közösen a szovjetekkel háborúzunk, mert a koncentrációs táborok már napvilágot láttak. Amerika minél hamarabb beakarta fejezni az európai csatákat, hogy teljes gőzzel Japán ellen háborúzhasson.


Az amerikai katonáknál bevezették a pontrendszert is: hadműveletekben való részvételért, kitüntetésért, sebesülésért járt X pont, ha volt Y pontod, leszereltél, ha nem volt, akkor készülhettél Japán ellen. De az atombombák térdre kényszerítették Japánt.


Szóval max Berlin lett volna máshogy felosztva, meg mondjuk a hidegháború lett volna még hidegebb, de abból a helyzetből már mindegy lett volna. S.e.g.g.ből szájba vagy fordítva, én utóbbit vázoltam.


Donkerque-nél viszont mondjuk nem álltam volna meg, a szovjetekkel meg nem szórakoztam volna idő előtt feleslegesen, angliai csatát tovább toltam volna, mert nem sok hiányzott hozzá, nem megalomán fegyvereket fejlesztettem volna, hanem a közepes tankokat (ami szövetséges szemszögből már nehéztanknak minősül), a tengeralattjárókat nagyobb becsben tartottam volna, Göringet kirúgtam volna a Luftwaffe-tól, meg hamarabb főbe lőttem volna magam, mert ez még mindig nem elég a győzelemhez és hátha tőlem értelmesebbek folytatják :D

2017. júl. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!