Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Aki volt már katona, tudna...

Aki volt már katona, tudna pár infót mondani?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok és egy ideje foglalkoztat a téma, sokat agyalok rajta, hogy meg kellene próbálnom a katonaságot.


Milyen a kiképzés, vagy hogyan dől el a toborzásnál, hogy felvesznek-e vagy sem?

Mire számíthat ott az ember? Cikizések vannak, vagy azért komolyabb a légkör? Legalábbis én nem azt várnám, hogy komolytalan fiatalok lennének halomra. A lányokat hogy fogadják, van megkülönböztetés?


2017. júl. 29. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Abban az egyben biztos lehetsz, hogy az úgy nevezett cikizést, csicskáztatást, megkülönböztetést a Magyar Honvédség nem tűr és a legszigorúbban büntetik.
2017. júl. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Pro Patria ***** válasza:
100%

"Milyen a kiképzés"

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__hadsereg-hadvezetes..


"vagy hogyan dől el a toborzásnál, hogy felvesznek-e vagy sem?"

- A toborzásnál sehogy. Az alkalmassági vizsgán dől el, ahol a tervezett (te adod meg) beosztásodnak megfelelő fizikai készültségi szintet kell elérned a kapott pontszámaid alapján.

Az alkalmassági vizsga összetett, van fizikai (ebben pontokat kapsz), és van egészségügyi, valamint pszichológiai része is. Ezekben csak kiderül, hogy alkalmas vagy-e, avagy sem.

Beosztás, életkor, nem szerint változik a pontozás módja, és az értékhatár. Megtalálod a gugliban.


"Mire számíthat ott az ember? Cikizések vannak, vagy azért komolyabb a légkör?"

- Komolyabb. Cél nélkül nem kapsz büntetést. Csak magáért az élvezetért, öncélúan nincs. Egymásközött baromkodás főleg nem.


"A lányokat hogy fogadják, van megkülönböztetés?"

- Nincs. Azt leszámítva, hogy nem aludhat, és nem zuhanyozhat együtt az állomány.

2017. júl. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat.
2017. júl. 29. 18:39
 4/7 anonim ***** válasza:
33%
Szia, az alkalmassági a döntő, meg hogy eltudod e végezni a kiképzést. Csajok is kibirják, nyilván sokan kiesnek igy is, a kecskeméti fizikai csak a beugró szint, annál jóval többet kell tudni teljesiteni majd. A tapasztalat sajnos az, hogy a honvédségen belül a nők 90 % át a kiképzés alatt megd*gják, a maradék 10 % még kibirja az alakulatig, őket utána. Még a házas nők is!! Hiába hihetetlen ez igy van. Lehet a bőség zavara, tetszik nekik hogy sok a pasi, csapják a szelet.. Az biztos, hogy ha lenne lányom, nem engedném hogy katona legyen. Bocs az őszinteségért de tényleg ez van.. A döntés a te kezedben van igy is, csak gondold át alaposan
2017. júl. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nőként nemigen fog nemi jellegű zaklatás érni, lehet hogy megpróbálják csapni a szelet, de ha valaki túl nyomulós volna, lehet jelenteni és helyreteszik az illetőt. Ilyen jellegű veszélytől nem kell tartanod.
2017. júl. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha tetszik ha nem de #4-nek igaza van! Ismerek én is egy katona csajt aki mindenkivel kikezdet a körletben felettesétől kezdve mindenkivel a csaj most hogy szexmániás-e vagy csak feljebb szeretne-e jutni a ranglétrán azt nem tudni de eléggé lejáratta magát mint magyar női katona!
2017. aug. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az nem izgat hogy bizonyos nőknek milyen viszonya van a pasikkal. Ő dolguk igazából. Egy kalap alá venni mindekit pedig felesleges. Hallottam dolgokat én is, de számtalan ellenpéldát is. Én ettől nem tartok. :)
2017. aug. 3. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!