Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A NATO miért nem emel hajós...

A NATO miért nem emel hajós blokádot a földközi tengeren az illegális migráció megfékezésére?

Figyelt kérdés

Már a népvándorlás kezdetén megtehették volna, hogy fizikális hajóblokádot létesítenek keresztbe a földközi tengeren. És mivel a szárazföldi utat is sikerült lezárni, lehetetlen lenne népvándorolni.


Szóval nincs meg a politikai akarat erre?

Mert nekem úgy tűnik nincs, helyette szépen behívtak mindenkit, és mikor már nem bírták, elkezdték szétosztogatni azok között, akik végig ellenezték ezt a fatális baklövést.


2017. aug. 28. 22:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
34%
Ez egy qrva jó kérdés.
2017. aug. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%
Már két éve mondogatják ezt elég sokan, köztük én is. Megcsinálhatná a NATO, de nem akarja. Ilyen egyszerű.
2017. aug. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
De vajon miért nem akarják? Hisz semmiből nem állna. Nem akarok összeesküvés elmélet eket gyártani, de meglehet, hogy valakiknek érdekükben áll az illegális migráció, és az abból befolyó pénz zsebre tétele.
2017. aug. 28. 23:03
 4/19 anonim ***** válasza:
6%
Ó dehogynem akarsz, na mondd ki. S O R O S 😀😀😀
2017. aug. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

A tényállás úgy fest, hogy ez még Soroson is túlnyúlik, mert nem Ő irányítja a NATO-t... Vagy ennyire befolyásos lenne? Vagy netán együtt nyerészkedik valakikkel?


Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok fideszes, de a migrációs politikájukkal egyetértek, és reálisan belátható, hogy lehet valami abban, amit Soros Gyuriról mondanak. Még ha gusztustalan módon fel is használják saját hatalmuk bebiztosítására.

2017. aug. 28. 23:17
 6/19 anonim ***** válasza:
74%
"Szóval nincs meg a politikai akarat erre?" Nincs.
2017. aug. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Elég kár, hogy nincs, csak azt nem értem, hogy miért.


Mert a "wir schaffen das" elég hamar megbukott. Aztán úgy adják elő, mintha teljesen tehetetlenek lennének.

2017. aug. 28. 23:23
 8/19 Jeffrey Spender ***** válasza:
95%
Egyáltalán minek kellett Líbiát tönkre tenni ? Líbia Kadhafi-val az élén kvázi jóléti állam volt, felfogta a fekete-afrikaiak millióit, de hogy a NATO / Nyugat-EU ész nélkül lebombázta, ócska, hazug indokokra hivatkozva és megoldás nélkül tovább állt, hagyva anarchiába fulladni, bukott állammá összeomlani az egészet, sikerült összehozni a migránskatasztrófát a nagyokosoknak.
2017. aug. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Létrehozhatna a NATO egy blokádot, de mit érne el vele? Megállítanák a tenger közepén a menekülteket és onnan hogyan tovább? Aki az összes pénzét feltette, hogy átutazzon az szerinted visszafordul?


Mi legyen? Lőjük őket a tengerbe? Nekem tök mindegy, egyik sem rokonom, de ezzel később hogy számolsz el a világ felé? Ha mondjuk első perctől a tengerbe lőtték volna azt a pár százezer embert, az már népirtás :)


Tényleg jobb lett volna Líbiát egyben hagyni.

2017. aug. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Azért lőni nem kéne, de például ott le tudnák ellenőrizni, hogy ki is az igazi háborús menekült (feltéve ha hivatalos eredeti okmányokkal igazolni tudja), és őket biztonságosan tovább szállítanák akár Európába is. Aki meg gazdasági menekült, azt meg egész egyszerűen NEM engednék tovább. Írtad, hogy aki addig eljut nem fog visszafordulni. Hát más választása nem igen lenne, hisz nem engednék tovább, ott a tenger közepén gumicsónakba csak nem élne, szóval muszály lenne visszamennie. Ez jobb lenne, mint amikor már itt vannak Európában, és a saját földünkön próbáljuk kerítéssel kinntartani ezeket.


A gond csak ott van, hogy mindegyik migráns el tud jutni Törökországba, ahol már nyilván nincs háború. De ezeknek nyugat Európa kell. Nagy részük iskolázatlan, nem tud semmit. Nyelvet nem akar tanulni, dolgozni nem akar. Azt hiszik, hogy majd lakást meg kaját fognak ingyen kapni, meg majd milyen sok pénzük lesz... Na jó befejeztem. Köszönöm a válaszokat.

2017. aug. 29. 00:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!