Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi történne, ha megszűnne a...

Mi történne, ha megszűnne a katonasag?

Figyelt kérdés
Megszuntetne Mo. A katonasagot mondvan,hogy nekunk nincs szuksegunk katonakra,nem kerunk tobbet a haborukbol,nem kerunk tobbet a fajdalombol,a vegetnem ero harcokból.Helyette inkabb letre hoznanak egy erosebb,biztonsagosabb rendorseget (belfoldre). Vajon milyen hatassal lenne ez a vilagra? Lenne olyan orszag aki kovetne minket,es letennek a fegyvert? Vagy pont ezert tamadnanak meg?

2017. szept. 22. 22:00
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Nem gondolnam,hogy kertem szemelyiseg jellemzest a kerdeseimbol adódóan. De azert orulok,hogy kaptam vegre egy ertelmes választ.
2017. szept. 25. 20:16
 22/23 anonim ***** válasza:
44%

Amíg van ,aki csak az erőszakból,a háborús vereségből ért,addig lesznek ,mert kellenek katonák.És mindig van,aki csak az erő nyelvén ért.A diktátorok,jelesül Hitler.Az ilyenekkel nem lehet tárgyalni.

Az nekem rokonszenves,hogy nem kérünk többet a háborúkból ,a fájdalomból stb.

Pacifista vagyok.De nem hiszek a hadsereg(ek) felszámolhatóságában.Bármilyen szép lenne,ha lehető lenne.

2017. szept. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
44%

Káosz

A katonák nem csak háborúzgatnak.

Pakolják a homokzsákokat árvíz esetén. Ha kell mentik ki az embereket még akkor is, amikor a helyzet veszélyessége miatt a rendőröket,tűzoltókat visszavonták.

És igen pont ezért támadnának, mert úgyse bírod már védeni magad és az országot.

2017. dec. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!