Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Katonaként a rendőröknek...

Katonaként a rendőröknek tisztelegnem kell?

Figyelt kérdés
Pár héten belül befejeződik az alapkiképzésem és utána lekerülök a Hódmezővásárhelyi laktanyába onnan meg a határra ahol a rendőrséggel közösen dolgozunk! Ha meglátok pl egy őrmestert,zászlóst vagy hadnagyot akkor neki ugyan úgy tisztelegnem kell mintha egy katonai feljebbvalóm lenne?

2017. szept. 30. 08:50
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
HMV-helyen én is voltam 25 évvel ezelőtt sorkatonaként.:)Igen a tiszteletet meg kell adnod.
2017. szept. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
rendvédelmi dolgozók közt, ha magasabb a rangja tisztelegni kell. Közrendőrnek nem, de hadnagynak pl igen
2017. szept. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"rendvédelmi dolgozók közt, ha magasabb a rangja tisztelegni kell. Közrendőrnek nem, de hadnagynak pl igen"


Az lehet ezzel a problémája, hogy a "közrendőr" az ugye alapból őrmesteri rendfokozatban van. Tehát lényegében mindenkinek tisztelegnie kéne.

2017. szept. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem köszi! Mivel én még csak Közkatona vagyok akkor mindenkinek! Habár a laktanyán belül idáig sem volt ezzel gond mert mindenkinek tisztelegtem! A kiképzőtársaim agyalmak néha hogy 5 méteren kívül már tisztelgek (6 méternél) de én úgy vagyok vele hogy inkább azért kapjam a lecseszést hogy messziről tisztelgek mint hogy egyáltalán nem tisztelgek! Mert még mindig vannak néhányan akik nem tudnak! vagy elhülyéskedik
2017. szept. 30. 14:32
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy már a sok butaságnak bedőlj. Ha meg egyszer ott vagy Szentendrén, akkor nehogy már ne kérdezd inkább meg az egyik kiképzőt, minthogy itt a gyakorikérdéseken teszed fel.

De azért segítségképen jelzem, hogy abszolút nem kell a rendőrnek alaki tiszteletet adnod, az egy másik fegyveres testület, nincs alá-felé rendeltségi viszony a honvédséggel, és az ottani tiszthelyettesek, tisztek nem lesznek a feljebbvalóid. Ha egynek elkezdesz tisztelegni, szerintem tuti mindenki hülyének fog nézni és kinevet.

2017. szept. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Vegyes véleményekkel tudok szolgálni.

Hát.. Nemtudom. Igazából míg kiképzésen voltam,mondok egy random számot,20 elöljáróból/feljebbvalóból 5 ha viszonozta vagy fogadta a tiszteletadást. Egy őrmestertől olyat is kaptam, hogy nyugodjak meg. Nos hát,rendőrnek tisztelegni? Ahogy előttem írták, vagy kinevetnek, vagy elsétálnak melletted, esetleg valóban hülyének néznek.


-őrv.

2017. okt. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!