Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha nagyfater 1925-ben születet...

Ha nagyfater 1925-ben született, hogy, hogy nem harcolt a II. vh-ban?

Figyelt kérdés
már nem tudom megkérdezni tőle

2017. nov. 8. 14:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%
Miért harcolt volna, ha nem volt katona?
2017. nov. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
21%
De sötét vagy te is!
2017. nov. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
48%

Az én nagypapám 1924-ben született és levente volt. A levente kb olyasmi, mint a cserkészek, a hitlerjugend vagy az úttörők.


És nem harcolt, de 1944-ben kivitték Németországba dolgozni és Drezda bombázása után pl tömegsírokat ásattak velük '45 elején.

Ő főiskolát végzett, könyvelő volt egész életében. A te nagypapád mivel foglalkozott? Talán még az jut eszembe, hogy gyárban dolgozhatott és emiatt.


1: Pont ez a lényeg, hogy kb minden 16-50 éves férfit elvittek akkor katonának, vagy valamilyen módon harcolni, hozzájárulni a háborús erőfeszítésekhez. Ezért írta ki a kérdést a kérdező.

2017. nov. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
60%

1.


Szerinted ez úgy volt, hogy voltak a katonák és mikor kitört a háború, azok mentek a frontra?


A második magyar hadseregről nem hallottál még?


A helyzet az, hogy voltak akkor is kivételek, olyan munkaköre volt, pl. vasutas, bányász, hadiiparban dolgozó stb. vagy valamilyen okból felmentést kapott, egészségi okból stb.


Nekem mindkét nagyfaterom kint volt a fronton, '17 és '21 - es születésűek.

2017. nov. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

4.


Ja és még egy: voltak akik harcoltak, de egyszerűen nem akartak beszélni róla, annyi szart láttak kint, hogy el akarták felejteni egy életre és nem hozták szóba soha. Ilyenek is voltak.

2017. nov. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%

4.


És volt-e már gyerekük a nagyapáidnak? Arra gondoltam, hogy talán -okosan- tervezték, hogy ha már el kell veszíteni valakiket, akkor már maradjon utód, a jövő miatt. Nem tudom. de logikus lenne, nem?

2017. nov. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%

6.


Nem, anyám, apám a háború után született.


Ám volt egy nagybátyám - pár éve meghalt szegény - a nagyfaterom katona volt valahol, de még Magyarországon állomásoztak. Ott, ahol táboroztak, meglátogatta őt nagyanyám. Valahova vonult a sereg, és akkoriban még sok "országos jármű" - szekér - szolgált a honvédség soraiban.


Nos, a családi sztori szerint az egyik ilyen szekér "fedélzetén", vonulás közeben fogant fent nevezett nagybátyám. '45 - ben született.

2017. nov. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
49%

Az hogy háború van, nem jelenti azt hogy besorozzák és a frontra küldik a férfi lakosság 100%-át.


Elég csak arra gondolni, mennyi ember kellett a hadigépezet ellátásához, termelés, találmányok szintjén. Vagy folyamatosan építeni kellett az országot amit bombáztak, vezetni a vonatokat, építeni az utakat, fenntartani a rendet, stb.


Ráadásul sok ember "értékesebb" attól hogy golyófogó legyen a harcokban.

2017. nov. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
értékesebb ANNÁL
2017. nov. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
14%

A 2. világháborúban az akkor 10-12 milliós Magyarország (az 1938-41-es területváltozásokkal együtt) kb 1 millió katonát állított harcba. Ez bizony a 18-40 éves férfi lakosság hatalmas többsége volt.


Az én 1924-es nagyapám is csak levente volt, de mégis elküldték őt Németországba munkára és kiképzésre '44-ben.

2017. nov. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!