Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Mannlicher 1895 puska (az...

A Mannlicher 1895 puska (az első generációs hosszú változat) jó fegyvernek számított?

Figyelt kérdés
két kérdésem lenne még ezzel kapcsolatban, egyrészt hogy a magyar katonákat csak ezzel a típussal látták el az első világháborúban? illetve hogy a másodikban felbukkanhatott még ez a fegyver?
2017. nov. 13. 14:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Röviden válaszolok. (majd kifejtem később)

Igen.

Nem.

Igen.

2017. nov. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A maga idejében korrekt lőfegyver volt gyors ismétlő lövésre képes puska, hátránya a relatív könnyen szennyeződés volt. Második világháborúban főleg mikor már döngették a szovjet csapatok a határt szinte minden előkerült amihez volt lőszer és működött.


M1903 ast is használtak

2017. nov. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ugyan az mint az utódja csak hosszabb volt a csöve, mausernél is ez volt a helyzet stb. Nem voltak rosszak ezek egyszerűen karban is lehetett tartani őket.


Lőfegyvereknél a második vh ban inkább a géppisztolyoknál voltak jobb és rosszabb típusok.

A magyar király géppisztolyt annak ellenére hogy dícsérték én kipróbáltam szerintem egy rakat szar.

Legjobb géppisztoly a tapasztalatom szerint a Sudajev nevű orosz géppisztoly volt, könnyű, gyors és ha elakad egy gombnyomással szétlehet szedni nagyon egyszerű kivitelezés. (a dobtáras spaginnál csak azért jobb mert a spagin rohadt nehéz teli tárral).

2017. nov. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!