Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Gluténérzékenyként lehetnék...

Gluténérzékenyként lehetnék katona?

Figyelt kérdés

2017. nov. 28. 23:27
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Lehetsz, legfeljebb nem kapsz rétest estére.
2017. nov. 29. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Molyember ***** válasza:
96%
Lehet, hogy van gluténmentes rétes, csak ne ő legyen, aki nem lép egyszerre.
2017. nov. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2017. nov. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2017. nov. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A gluténérzékenység kizáró körülmény. Volt olyan ismerősöm, akinél a szolgálat alatt derült ki. Azonnal leszerelték.
2017. nov. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem fognak neked külön főzni, a honvédség meg nem az egészséges kajákról híres.. kenyér konzerv szendvics, ilyenek vannak a hideg csomagban pl
2017. nov. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha elég cinkessé válik a helyzet akkor persze.

Csak mit fogsz enni?

Mert nagy választék nem lesz az biztos.

Én tegnap melóba megmelegítettem egy ,,gulasch mit kartoffel" feliratú bundeswehres ilyen MRE csomagból való konzervet. nem is igazi konzervdobozos hanem ilyen puha alu,mint a macskakaja vagy a libamájpástétom amibe van.

2006 volt az oldalára nyomva. Lejárát vagy gyártási év,igazából mindegy is ennyi év után.

Megettem,finom volt,nem lett semmi bajom,olyat sz...@m utána mint máskor. De ki tudja mit adnának amikor tényleg baj lesz.

nem tudom biztosan,de húsokat ehetsz?

Csak ilyen kenyérféle ne legyen benne?

Bolti tészta még mehet?

Csináltam pörköltet szürkére punnyadt véres levet eresztett ilyen tálcás bolti,nem henteses húsból is es attól se lett bajom.

Ablakot kellet nyitni azert amíg főztem de mikor kész lett,finom lett.

Na tehát ha baj lesz kellesz majd te is,abba nincs hiba de a kajával bajban leszel.

Most így békeidőben viszont kizáró ok szerintem

2017. nov. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Húst igen.De semmi kenyeret vagy tésztát,semmi olyat,amiben liszt van.Legfeljebb ilyen speciális gluténmentes cuccokat.De pl.sört sem ihatok,mert az is árpából van
2017. dec. 1. 16:00
 9/10 anonim ***** válasza:
Tudod az a gond, hogy egy gluténmentes diétához nincsenek meg a körülmények még normál laktanyai körülmények között sem. A katonai ételek nagy menyiségben tartalmaznak tartósítószert, ízfokozókat, meg a t..öm tudja mit. Ezekben viszont gyakran van glutén, tehát hiába nem eszed meg a kenyeret, meg a zsemlét a glutént akkor is megkapod, a sz..r minődégű virsliben, zacskós levesben stb.
2017. dec. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem sajnos minden gyógyithatatlan betegség/érzékenység kizáró ok

Én rendészetire akartam menni hivatásos katonának , csak az alkalmasságin egyből el meszeltek jó pár dolog miatt : liszt , tej , tojás érzékenység , 1-es típusú cukorbetegség és ezálltal a szemüvegesség miatt is , így kénytelen voltam más pályát vállasztani és így autószerelő szakmán vagyok ez a másik ami érdekel a katonaságon kívül .

Konkrétan annyit kérdeztek az alkalmasságin , hogy " Maga ennyi nyavajával , hogy a fenébe akar katona lenni ? " ekkor egyből le esett , hogy ennek annyi .

2017. dec. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!