Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mit jelent ez a rövidítés: V....

Mit jelent ez a rövidítés: V. ke 47. sz?

Figyelt kérdés
Egy régi katonai fotón találtam ezt a rövidítést, és szeretném megtudni mit jelenthet. 1959-60 környéki fotó, valószínűleg Kalocsán volt katona.

2017. dec. 28. 14:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
13%
Ötödik kerület negyvenhetes szám.
2017. dec. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
14%
ha katonai dolog akkor valami olyasmi hogy 5. Kecskeméti(?) sereg 47-es százada
2017. dec. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%
Én addig jutottam el, hogy az "sz" az szinte biztosan a szakasz rövidítése. A "ke" rövidítést sehol nem találom, egyedül olyan formában van rá találat, hogy "KE határozat", ami ebben az esetben a köztársasági elnököt rövidíti, de ide nem illik bele, ráadásul kis betűvel van írva. Egyébként az is furcsa, hogy az "sz" után sincs pont, pedig ha rövidítés, akkor kellene hogy legyen.
2017. dec. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%

Folytatva az előzőt:


V. k(?)ezred 47. szakasza


De a "k" nem tudom mi lehet. Különleges? Köztársasági ezred?

2017. dec. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam, hogy ez talán jelentheti, hogy Kalocsai ezred, vagy katonai ezred. Azért írtam hozzá, hogy ha jól emlékszem Kalocsán volt katona, és mindenképpen az 59-60-as években, akkor még volt ez a laktanya, úgy tudom.
2017. dec. 30. 10:50
 6/12 A kérdező kommentje:
Az "sz" után is van pont, elnézést, ezt lehagytam.
2017. dec. 30. 10:54
 7/12 A kérdező kommentje:
Így teljes: V.ke.47.sz.
2017. dec. 30. 10:55
 8/12 anonim ***** válasza:
63%
Ja tényleg, az lehet kalocsai ezred is, talán ez a legjobb tipp eddig. :D
2017. dec. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Istenem miket nem találtok ki...

1950-60-as években hol volt "Köztársasági elnök"? Mivel Magyar Népköztársaság volt és annak elnöki tanácsának elnökei, így ez kizárt. Arról nem beszélve a BM (Belügyminisztérium) látta el védelemmel őket, és a logika sem adja hogy Kalocsáról történjen ez.


"47 század" sosem volt sehol Magyarországon, Magyar Néphadsereg idejében egy alakulatban csak pár század volt.


"Kalocsai ezred" se hiszem mert akkor fedőszámot írtak volna "MN ...." (négy szám).


Szerintem vagy a szobaszámot jelzi egy körletben vagy számozták a fotót direkt.

2017. dec. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Sehol nem írtam, hogy köztársasági elnök lenne, hiszen én is kizártam... Ha beírod a googlebe a KE-t, akkor egyedül ezt a rövidítést dobja ki, ezért említettem meg.


""Kalocsai ezred" se hiszem mert akkor fedőszámot írtak volna "MN ...." (négy szám)."


Ha én csinálnék egy fotót katona koromban, akkor biztosan nem a fedőszámot írnám rá, hanem konkrétan az ezredet ahol szolgáltam, hogy majd 90 éves koromban is beugorjon a hely, ahol szolgáltam. Lehet, hogy neked lesz igazad, de szerintem a "kalocsai ezred" is megállja a helyét.

2017. dec. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!