Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mennyi a fizetése egy kezdő...

Mennyi a fizetése egy kezdő Honvédtisztnek/TH-nak?

Figyelt kérdés

Tudom hogy sok mindentől függ(alakulat,beosztás stb)

De mondjuk egy kezdő felderítő vagy lövész hadnagynak/őrmesternek kb mennyi a fizetése?


2010. jún. 5. 21:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
remélem minimálbér
2010. jún. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Bunkó!
2010. jún. 5. 22:30
 3/13 anonim ***** válasza:
17%
Én meg Csaba, örvendek!
2010. jún. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Kedves Csaba!Miért reméled az ,hogy a tisztek és a tiszthelyettesek minimálbért kapnak?
2010. jún. 5. 22:38
 5/13 A kérdező kommentje:
+t
2010. jún. 5. 22:39
 6/13 anonim ***** válasza:
22%

Kissé túl vannak fizetve hivatásosaink, ráadásul elég korán mennek nyugdíjba, nem kevés nyugdíj mellett elmennek még dolgozni. Ezzel elveszik egy másik személy munkahelyét. Jobban járna az ország, ha visszahozná a sorkatonaságot, anyagilag is, meg emberileg is.

Magánvélemény, bocs, ha megbántottalak vele

2010. jún. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Szerintem is kéne a sorkatonaság ,de azért aki elvégez egy nem könnyű 4 éves egyetemet csak nem minimálbért érdemel szerintem.
2010. jún. 5. 22:50
 8/13 BlackSword ***** válasza:
63%

Először is kedves kérdező, a minimálbér nem egységes... Függ a végzettségtől... ergo egy diplomás minimálbére több, mint azé, akinek csak a nyolc általános van meg... De ezzel nincs semmi baj...


Másodszor: nagyon remélem, hogy a katonáink nem a minimálbért kapják... Igazából pedig nem értem, hogy egyeseknek miért fáj a mások fizetése... Mindenki előtt ott a lehetőség... Miért fáj egyeseknek, hogy mások jobban keresnek???

2010. jún. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%

Elmondanám kedves Csaba hogy beállhatsz egészen nyugodtan a seregbe és akkor majd meglátod, kinek mennyit ér a munkája.

Gondolom a civil életben te sem dolgozod magad halálra, hogy egy elkötelezett embertől sajnál ami neki jár.

A rosszindulatodat, frusztrációdat pedig kezeltesd ne másokon éld ki irigység formájában.

Halvány fingod nincs hogy egy hivatásos, vagy egy szerződéses katona mennyit keres, de gyanítom a különbséget sem tudod a kettő között.

És jelezném, hogy baromira nem vagyunk túlfizetve, főleg akiket több napja a gátakra vezényeltek és még aludni nem aludtak, miközben te a kényelmes kis kecódban pötyögsz.

Engem csak azért nem vezényeltek, mert egészségügyi katona vagyok és gyanítom többet melózok egy héten, mint te egy hónapban.

Ha valamiről fogalmad nincs, vagy felületesen ismered legalább hallgass és figyelj.

Egy katona

2010. jún. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

[link]


IX. fejezet, valamint a 6.számú melléklet pontosan leír mindent.

2010. jún. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!