Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mansa Musa gazgadabb volt...

Mansa Musa gazgadabb volt valóban, mint a maiak? Miért nem hallottunk róla semmit?

Figyelt kérdés

Alig akartam elhinni, hogy a középkor derekán ráadául afrikában élt a valaha leggazdagabb ember vagy lehet hogy téves az információ?


Számomra nehéz elhinni, hogy ma amikor a távolságok nem jelentenek akadályt a technológia számára, ugyanakkor egyre több pénz keletkezik (gyártanak, vonnak forgalomba) mégis ezelőtt létezett egy ennél sokkal gazdagabb ember. Ráaádsul nem is hallottunk róla soha semmit. [link]


2018. febr. 21. 13:07
 1/1 anonim ***** válasza:
Én speciel olvastam már róla anno :) De az elődje, Abubakari se volt gyenge. Szentül meg volt győződve arról, hogy az óceán túloldalán létezik egy másik kontinens, ezért egy több száz hajót számláló flotta élén tengerre szállt. És mindezt még 1311-ben. Más kérdés, hogy az egész expedícióját elnyelte a föld, élén az uralkodóval :)
2018. febr. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!