Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Izrael vs Pakisztán, Irán,...

Izrael vs Pakisztán, Irán, Szíria, Iraq, Libanon, Palesztína, Jordánia, Egyiptom. Ki nyerne?

Figyelt kérdés

2018. máj. 15. 19:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%

Indiát meg betámadná Kína... lehet játszani a feltételezésekkel, én belinkeltem egy szakoldal számításait, erre le lettem pontozva nullára.


Hasonló szintű ellenpéldákat várnék. Mondjuk egy ENSZ/NATO/Pentagon tanulmányt a kérdésről, mielőtt egy random senki osztani kezdi az észt nekem hadügyi kérdésekben.

2018. máj. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Linkelgethetsz ilyen számításokat, csak hogy semmire nem jók.


a 60-as években úgy számolta mindenki hogy Izrael eltűnik a föld színéről ha az arab liga támadásba lendül.

Erre Izrael területeket foglalt el a legerősebb országoktól.


Mellesleg Kínának nincs indoka Indiát megtámadni, míg Indiának Pakisztánt van.


Személyeskedni meg nem kell elkezdeni. Le lettél pontozva mert baromságot írtál, attól még nem kezdelek el osztani hogy egy idióta vagy. Te se tedd. Köszi.

2018. máj. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Pakisztan bar hatalmas orszag, azonban nincs kozos hatar. Felszereltseget tekintve mar darabszamban is nagyjabol ugyanott van a ket orszag.

De az izraeli technologiak jobbak. Valszeg Izrael nyerne de nem lesz haboru, nincs szerintem akkora erdekutkozes Izrael es Pakisztan kozott hogy haboruba lepjenek egymassal.

Ha pedig igen akkor nyilvan minden oldalon lennenek haboruba lepok tehat felesleges is ezen gondolkozni.

2018. máj. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Amugy... Izrael es India kozott mostanaban nagyon eros baratsag van.

Ami nem politikai, nagyon sok izraeli zene alatt a youtube-on lehet olvasni "we love Israel" feliratokat es valaszok is vannak ra.

A ket NEPCSOPORT szimpatizal egymassal.

Izrael nagyon sok JO fegyvert ad el Indianak, es India hatalmas.

Szerintem egy konfliktus eseten ha nagy a gaz, nem kizart hogy India beugrathato lenne es akkor a kozel jelet tobbi orszaga megszivta.

Szerimtem Kinatol es Oroszorszagtol annyira nem kell tartani. Eleguk van az iszlam fundamentalizmusbol, sokkal celszerubb lenne kivárniuk.

2018. máj. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ha Putin lennek megprobalnek kirobbantani egy lokalis haborut amibe minel tobb KOZELKELETI ORSZAG beugrik, szetlovetnem oket egymassal, es mikor eldurvul a helyzet/legyengultek atmennek rajtuk mimt kes a vajon, "rendet tennek" iranban letaszitva az ayatollahokat, es egy szep nagy hadsereggel kitermelnem a perzsa olajat magamnak, szoval a rendbetetel alatt gyarmatositanam Irant. Na ezt csinalnam.

De egy eszkalalodo agressziv konfliktsba felesleges lenne katonakat kuldenem meghalni.

Sziriaban amigy csendben van most oroszorszag

2018. máj. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

"Pakisztán, Irán, Szíria, Iraq, Libanon, Palesztína, Jordánia, Egyiptom."


No, akkor sorban:

- Pakisztán jelenleg a saját területét sem uralja teljesen, kötve hiszem, hogy bármiféle értelmes lépést tudna hadviselő félként tenni, egy fél kontinensnyivel odébb lévő ország ellen.

- Irán oké hogy keménykedik, de neki igazából nem Izraellel van a baja, hanem a síita befolyást próbálja kiterjeszteni a Közel-Keleten, ott ahol van ilyen kisebbség.

- Szíria és Irak jelenleg polgárháborús helyzetben van, folyamatosan az összeomlás szélén. (Irakot egyébként nem q-val írják...)

- Palesztina (rövid i-vel) egy terrorista tanya, amit akkor pofóz szét Izrael, amikor akar.

- Jordánia nagyon okosan próbál mostanában mindenki arabokra jellemző idiótaságból kimaradni.

- Egyiptom szintén elég ingatag, ráadásul hatalmas bevétel számára a turizmus. Szerinted ha naponta 2 izraeli rakéta pörkölné meg a nagyvárosait, akkor ez nem tenne be neki?


+ 1: az USA egy ilyen arab koalíció láttán valószínűleg úgy döntene, hogy szüksége van egy kis "demokráciára" arrafele, légicsapások formájában.

2018. máj. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
am a Pentagon példásnak üzenem, hogy aki olyat akar olvasni, majd megtalálja a neten, ez a fontoskodó magatartás, hogy "hasonló szintű példákat vársz" nagyjából azt sugallja, mintha most nagyon okosnak tartanád magad - miközben mindenféle kreativitást elvetve mások gondolataival hencegsz. Ez szerintem gáz. Intelligensebb lenne a saját véleményeddel pedálozni, aztán ellinkelni valamit érdekességként.
2018. máj. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!