Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mekkora az esélye annak hogy...

Mekkora az esélye annak hogy felrobban egy olyan bomba ami több mint 70 éve ázik a Duna vizében és a gyújtószerkezete már valszeg tönkre rozsdásodott?

Figyelt kérdés
2018. júl. 6. 11:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Mivel nem 0, ezért nem lehet kockáztatni.
2018. júl. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%
Igen nagy.
2018. júl. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%

ezek olyanok hogy hiába van a Duna vizében 70 éve, ha kilóg belőle, valaki véletlen nekimegy (mint láthattad búvárok mennek arra) és müködésbe léphet.


Gondolj bele, most otthagyták volna, mondjuk 10 év múlva akármilyen oknál fogva felrobban, akkor meg azlett volna mindenki baja hogy NA HOL VOLT A HONVÉDSÉG???? Mostmeg az hogy NA MIÉRT VAN ITT A HONVÉDSÉG 70 ÉVES A BOMBA, FENÉNEK KELL EZ???


Sajnos olyan hogy mindenkinek valami jó legyen sosem lesz.

2018. júl. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
a robbanó anyag 70 év alatt nem ázik sz@@rrá?
2018. júl. 6. 11:35
 5/18 A kérdező kommentje:
Ne legyen félreértés nem a biztonsági intézkedések jogosságát akarom megkérdőjelezni csak tényekre vagyok kíváncsi
2018. júl. 6. 11:36
 6/18 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudni.

Mivel robbantak fel már világháborús bombák évtizedekkel a háború után, ezért, ha csak 1% is az esély, akkor nem szabad kockáztatni és ki kell emelni.

2018. júl. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
7%
szinte 0, még egy ilyen baleset sem történt, én tuti nem hagytam volna el a lakást ha ott élnék, nem azt mondom, kb 100 méterig igen de az h 400 méterig mindent kiürítenek totál fajszság
2018. júl. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
94%

Van rá esély, főleg azért, mert mozgatják. Ami egyszer összerohadt, az 70 év után már kis eséllyel fog újra életre kelni. De ha kiemelik elszállításhoz, az már veszélyforrás, mert nem lehet tudni, mi törik, szakad, hajlik vagy akad be.

Persze ott a másik megoldás: ha mán úgyis ottan van régóta, osztán semmi baja, akkó' ottan kő' hagyni, nem kő' itten csináni a cirkuszt, jó az még vagy száz évig! Csak azt senki sem tudja garantálni, hogy alacsony vízállásnál nem fog beleakadni egy hajó és nem süti el valamilyen módon mégis a gyújtószerkezetet.

A 400 méteres sugárral pedig én a magam részéről nem vitatkozom. Mivel nem internetdiplomás fotelmérnök vagyok, elhiszem, hogy a tűzszerészek ezt jobban tudják, mint én.

2018. júl. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
52%

A robbanóanyag (TNT) nem oldódik vízben. A gyujtószerkezetben lévő indítótöltet anyagár nem ismerem, de általában azokat sem zavarja a víz. Azonban az évek során előfordul, hogy a robbanóanyag "bomlani kezd" Ilyenkor sokkal veszélyesbb lehet mivel elveszíti a flegmaságát.

Mellesleg fogalmam nincs, hogy ez a szerkezet egyáltalán beázott-e. A külső burkolat biztosan nem lyukadt ki. A gyujtószerkezet irányyából bemehet ugyan a víz, de ha pl. előtte lezsírozták ez egyáltalán nem biztos.

2018. júl. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
83%
Ha 1% az esély a robbanásra te felvállalnád a felelőséget? Másik az hogy kivülről rozsdás az kb semmit se jelent.
2018. júl. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!