Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerződéses katonaként 3...

Szerződéses katonaként 3 hónap alapkiképzés után milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

Ha megvan a 3 hónap és átmentem, akkor milyen irányba mehetek tovább, kell-e külön sulit végezni, hogy bekerülhessek egy-egy szekcióba vagy maga a katonaság képzi az embereket? Milyen szekciók vannak? Hogyan lehet feljebb jutni a ranglétrán a későbbiekben szerződésesként?

Előre is köszönöm a segítséget.



2018. szept. 11. 12:30
 1/4 anonim ***** válasza:

ha semmilyen végzettséged nincs akkor a lehetőségek közül választasz hogy mi akarsz lenni, majd szakirányú képzést biztosít az MH.


Lásd: egy raktáros elmegy raktárkezelői képzésre, vagy egy felderítő elmegy felder képzésre (amiket utána tovább fejlesztenek)


Annyi lehetőség van mint égen a csillag, úgyhogy javaslom hogy menj be a toborzóirodába ahol megmutatják neked az összes lehetőséget.

2018. szept. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ez szuper, én azt hittem, hogy csak sima legénységi gyalogos lehetek vagy ilyesmi, tehát úgymond semmi konkrét, én azt hittem, hogy csak a fősulin szakmát tanult illetők lehetnek vkik.

Köszönöm a választ, remélem igazad van:)

2018. szept. 11. 15:52
 3/4 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés, csak abba a toborzó irodában jelentkezhetek, amelyik megyében lakom, vagy elmehetek messzebb is?
2018. szept. 11. 15:55
 4/4 anonim ***** válasza:

bármelyikben jelentkezhetsz.


Akik főiskolát végeznek azok tisztek lesznek vagy altisztek.


Mitgondolsz pl. egy legénységi állományú raktáros, vagy konyhás, esetleg repülőgépszerelő hogy lesz?


Főiskolával nagyobb rendfokozat jár. (már amelyikkel mert csak néhányat fogadnak el.)

2018. szept. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!