Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha megtámadják az országot,...

Ha megtámadják az országot, és felzúgnak a légvédelmi szirénák, mi lesz a siketekkel?

Figyelt kérdés
Ugye meglehetősen sokan vannak. Őket hogyan figyelmeztetik a veszélyre?

2018. nov. 19. 00:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%
A járulékos veszteség rubrikába kerülnek.
2018. nov. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%
...és mi lesz a vakokkal, meg a csecsemőkkel, meg a kómában fekvőkkel, meg az idősotthonok lakóival, meg az értelmi fogyatékosokkal, stb.? Na, vajon mi lesz? A családjuk, vagy a gondozóik feladata mindez.
2018. nov. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
#2 Értem, de pl. egy vakig eljut az információ, a többi csoport, amiket írtál, pedig állandó felügyelet alatt van nagy valószínűséggel. A siket azért más, mert ők simán tudnak önálló életet élni, és úgy hallottam, inkább egymás társaságát keresik, semmint a hallókét, akik figyelmeztetni tudnák őket.
2018. nov. 19. 00:28
 4/21 anonim ***** válasza:
13%

Elnézve az ország általános fejeltségét megkockáztatnám h nem is működne egy ilyen figyelmeztető rendszer. Utoljára úgy 70 éve voltak használva.

Továbbá az emberek cirka 90%-ának fogalma sincs h hol talál óvóhelyet.


És lehet h kegytelenség de amikor röpködnek a bombák és süvítenek a golyók, senkit nem fog érdekelni h bizonyos fogyatékos emberekkel mi lesz.

Ezt egy emberi ösztön túlélési ösztönnek hívják.

Az életképes marad fenn.


Egyébként meg NATO tagok vagyunk szal "elvileg" jönne segíteni a többi NATO ország, illetve ha olyan van fordítva.

2018. nov. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
52%

Trampli már pedzegette, hogy ő bizony nem jönne, csak azoknak, akik normális hadsereget tartanak fenn és eleget fizetnek a NATO kasszába.

(De mondjuk a ruszkik vagy Kína ellen megkockáztatom, hogy akkor se jönne, meg senki. Nem hülyék ezek, hogy beleugorjanak egy globális pusztításba egy Litvánia vagy Magyarország miatt..)

2018. nov. 19. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha már ilyen történne, bármi is az oka, mondjuk Paks elszállna, vagy atomcsapás érné az országot, akkor mindenkiért lehetne aggódni, szóval nem csak a siketek lennének bajban.

Amúgy meg valahogyan bizonyára kommunikálnak a világgal, szerintem vizuális módon, így szerintem a legtöbbjük képben lenne.

A háborúkhoz súlyos válságok vezetnek, nem egyik pillanatról a másikra következik be, előtte már lehet sejteni, hogy ki fog törni, így nem lenne akkora meglepetés egy bombatámadás és szerveznének óvóhelyet, meg riasztást is, amennyire az idő engedné.

2018. nov. 19. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Molyember ***** válasza:
100%
Nem hobbim a hadászat, ezért tényekkel nem, csak logikával tudom megközelíteni a dolgot. Támadni nyilván egy erősebb ország fog, különben nem lenne értelme. Az erősebb azt jelenti, hogy jobban felszerelt, és pontosan tudja, hogy a védelmünk gyengébb a támadásánál. Figyelembe véve, hogy több mint hetven év telt el a második világháború óta, és ezalatt fejlődtek a fegyverek, igen valószínű, hogy a légvédelmi sziréna csak arra jó, hogy még utoljára gondolj a szeretteidre. Óvóhelyről az emberek nem is tudnak, és nem is biztos, hogy megvédenének bárkit is. Talán jobb is a siketeknek, nem idegesítik fel magukat az utolsó percekben.
2018. nov. 19. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Molyember ***** válasza:
Még egy dolog, ez már konkrétabb. Volt siket munkatársam, tényleg nem hallott, de amikor szétrobbant mellette a préslevegő csöve, és süvített a 6 bar, az feltűnt neki. Igaz, nekem meg majdnem leszakadt a fejem a hangerőtől. Szóval nagyon ritka az, hogy valaki tényleg semmit nem hall, a sziréna meg elég hangos, a siketek használnak hallókát, a döntő többség tudna a veszélyről. De, mint az előbb írtam, szerintem feleslegesen.
2018. nov. 19. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Minden siketnet van rezgősre állított mobilja, csak küldenének sms-t mindenkinek. Bár az ellen helyében azzal kezdeném, hogy szabotázsakciókkal kiiktatnám a telekommunikációt, szóval a fene tudja.
2018. nov. 19. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Az én tapasztalatom az hogy a különböző rezgéseket a vibrációkat érzékelik a siketek is, ha egy ilyen helyzetben menekül mindenki az komoly lábdobogással és ajtócsapkodással jár egy lépcsőházban, ezt érzékelnék és ha kinéz a folyosóra akkor azonnal leesik neki hogy mi a szitu. De ugye a családtagok is figyelmeztetnék, (ha vannak) A rezgéses telefon hívás az azért nemjó mert egy ilyen helyzetben lehet, sőt biztos hogy nem működnének a telefonok.
2018. nov. 19. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!