Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » December 14én tegnap 16db...

Mjanos24 kérdése:

December 14én tegnap 16db újabb Airbus helikopter, közepes helikopter beszerzés történt meg! Megbízhatóak az Airbus helikopterrel?

Figyelt kérdés

1.H145m és a H225m ,Hforce technológiával lesznek ellátva!(Hforce technológiai mit takar?)


2.miért 16db rendeltek belőle miért nem 20db ha 40db helikopterre van szüksége a honvédségnek?

3.mi-17/8 al ellentétben 28 katonát /vagy civilt képes szállítani?

4.2szer tőbb súlyt képes vinni mint a meglévő magyar mi-17/vagy 8asok?



2018. dec. 14. 14:03
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
2018. dec. 14. 14:04
 2/21 A kérdező kommentje:
Elnézést ha kicsit helyesírási hibákkal van tele! De ha gyorsan irok és kapkotok akkornem veszem észre a helyesirási hibákat!16 db H225m helikopter beszerzés halatán lefagytam!nem tudom sírjak vagy nevesek mert ez jó hir nem?a 16db H225m!?
2018. dec. 14. 14:11
 3/21 anonim ***** válasza:

A könyvében is megjelenik a magyar katonai potenciál lerohasztása a 2000-es években.


Bár civil vagyok, én ezt személyes tragédiaként éltem meg 2006-8 környékén, a tisztikar nagy részéhez hasonlóan. Akkor zajlott a honvédségi nehézerő leépítése, és nagyon sok mindent elkótyavetyéltek. Filléres áron ment el 150 darab Gvozgyika, azaz a teljes önjáró tüzérség, 500 fölötti BMP–1-es páncélozott harcjármű, és úgy 80 T–72-est ingyen adtunk Iraknak. Nem csodálkoznék, ha az utóbbiak azután az Iszlám Államhoz kerültek volna, amikor Moszul elesett.


Ez arányaiban mennyi?


Magyarország gyakorlatilag teljesen leépítette a nehézeszközöket. A tüzérségünk lényegében megszűnt, a harckocsi-állományunknak a harmada ment el ekkor. Ilyet se a románok, se a szlovákok nem csináltak.


Mi volt a szöveg?


A legenda az volt, hogy ezek az eszközök már rossz állapotban vannak, de ez nem volt igaz. A nagy részét jó állapotban adták el Csehországnak, nem egy eszközt nem sokkal korábban újítottak fel. Volt egy naiv hozzáállás a világhoz, hogy eljött a béke, most már úgyis csak békefenntartó műveletekre kell menni például Irakba könnyű eszközökkel. Mondjuk ez az amerikaiaknak sem jött be, amikor páncélozatlan Humveekkal próbálták fenntartani a nemlétező békét, amikben aztán több ezer katonájukat darabokra robbantották.


Hogy áll ma a magyar véderő potenciálja a szomszédos országokéhoz képest?


Románia, Ukrajna, Szerbia, Ausztria és valószínűleg Szlovákia is előttünk van összütőerőben. Vannak területek, ahol nem állunk olyan rosszul: a magyar légierő működőképes, miközben van olyan szomszédos ország, ahol felszállni alig tudnak. Tüzérségben viszont inkább nem mondanám, hogy mennyire lent vagyunk, pedig Kelet-Ukrajnában is bebizonyosodott, hogy az továbbra is rendkívül fontos. 2014 után elindultak jó folyamatok, ezért a magam szintjén én is igyekeztem mindent megtenni. A haderőt komolyan kell venni, részben ezért is írtam meg ezt a könyvet, mert aki elolvassa, nem fogja azt mondani, hogy a haderő luxus.


teljes cikk:


[link]

2018. dec. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Üzembiztosak.


1) A Hforce azt jelenti, hogy a felfüggesztési pontokra különböző típusú fegyverzet is szerelhető: gépágyú, nehéz géppuska, nem irányított rakéták rakétakonténere, irányított levegő-levegő, levegő-föld rakéták.


2) Gondolom ennyire volt pénz. Meg már ennyi is eléggé bosszantja az USA-t amiatt, hogy nem tőlük vettük.


3) A H225M 2 fős kezelőszemélyzeten kívül max. 28 katonát/személyt tud szállítani, 14-et ha páncélozott ülésekbe ültetjük őket, akkor ha nincs rajt semmi fegyverzet.


4) H225M nehéz harci többfunkciós helikopter 4750 kg hasznos terhet (élőerő, fegyverzet, egyég technika, üzemanyag) tud szállítani. A Mi-8/17 4000-ret, a Mi-24 olyan 2400-at, de utóbbi sokkal komolyabban páncélozott.

2018. dec. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Milyen színűek lesznek vagy lehetnek majd H145m és H225m helikopterek?Nato szürke,mimt a mi-24 és A319esek?Elméletileg?
2018. dec. 16. 21:39
 6/21 anonim ***** válasza:

20db H145M-et vettünk nyáron. Ezek asszem jövőre jönnek.

16db H225M-et vettünk, ezek 2023-tól jönnek.

6db Mi-24P és 6db Mi-24V helikoptert meg a ruszkik újítanak/újítottak fel.

Ez így 48.

2018. dec. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

# 4

"Gondolom ennyire volt pénz. Meg már ennyi is eléggé bosszantja az USA-t amiatt, hogy nem tőlük vettük."


Sztem az USA-tól is fogunk venni vmit. A nagykövetük már nagyon izgul miatta és még a CEU-t is benyelte cserébe.

T-72-esek pótlása itt talán szóba jöhet. Oder??

2018. dec. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
És mégis mivel pótolnák őket, mikor az USA-nak jelenleg egy rendszeresített MBT-je van, az Abrams? Vagy valami leselejtezett Pattont szerezzenek majd be?
2018. dec. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Pont most raktak ki egy cikket a harckocsi vásárlásról: [link]


Leopardokat venni logikusnak tűnik számomra.

2018. dec. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Leopard2 es melyik verziójáról beszélhetünk?(leopárd 2A4vagy esetleg 6vagy 7verziojárol?)logikus lenne ha leopard2A6vagy 7de 5verzii is szóba jöhet?
2018. dec. 19. 12:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!