Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha a lengyelek elérik 39-ben...

Ha a lengyelek elérik 39-ben a romániai hídfőt, és a szovjetek nem támadnak, mi lehetett volna a vége a dolognak?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok azzal, hogy a történelemben nincs "ha", de engem sok ilyen kérdés foglalkoztat. Én szerintem, ha a lengyelek megmentenek 800-900 ezer embert a Wehrmacht elől erős védelmet lettek volna képesek kialakítani, ami ha totális sikert nem hoz, de biztos, hogy hónapokig ki tudtak volna tartani, és a szövik is biztos felbátorodva megtámadják a németeket. De ki tudja, lehet akkor mi magyarok is beavatkozhattunk volna a lengyel oldalon, főleg, ha a Nyugaton támadnak az angolok és a franciák. Nem volt a német sereg olyan erős, még 1940-ben sem. Erejük teljében talán 1941-ben lehettek, de akkor meg már belesodródtak a kétfrontos háborúba.
2019. jan. 3. 16:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez annyi ha hogy ötletem sincs. Rakd fel otthon a gépedbe a Hearts of Iron 4-t és játszd le te magad:)
2019. jan. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A lengyeleket a német támadás felkészületlenül érte. Amikor az orosz cspatok megindultak a lengyel nép egy része (köztük még a katonai vezetők is) úgy gondolták, hogy az oroszok a németek ellen vonulnak fel. Nem is fejtettek ki ellenállást, minden erejüket (erőtlenségüket) a németek ellen vetették be.

Ha az oroszok nem támadnak, akkor kb két héttel tovább tart lengyelország küzdelme, ennek megfelelően ennyivel többen menekölnek el az országból.

2019. jan. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltak tankjaik, lovasságuk volt amit bevetettek a tankok ellen(igen ilyen is volt, csúnya mészárlás lett a vége), a lengyel hadsereg nagyŕesze rosszul felszerelt volt légierő pedig nagyon gyorsan megsemmisült. esélyük sem lett volna.


Nyugati támadás pedig esélytelen volt. Mivel ott ált a Siegfried vonal ez egy erődítmény komplexum volt. Hogy mennyire volt ez erős? 1944 ben fél évig kitartott, sőt ha nincs az ardenneki offenzíva akkor valószínűleg a háború végéig kitartott volna és mind ausztria és egész németország orosz kézre került volna

2019. jan. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!