Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Katonaságnál hogy működik a...

Katonaságnál hogy működik a fokozatszerzés?

Figyelt kérdés
Életkorom miatt nem lehetek már tiszt. De altisztnél nincs felső korhatár. Tehát ha mondjuk elvégzem az altisztit kezdek őrmesterként, akkor utána én lehetek tiszt majd valamikor? pl százados. Vagy csak a legmagasabb altiszti fokozatot érhetem el?

2019. márc. 26. 14:50
 1/7 anonim ***** válasza:
30%

Jelenleg nincsenek altisztek a honvédségnél. Tiszthelyettesek vannak.


Elvileg lehetsz egyébként. Van aki tiszthelyettesként végezte el a katonai főiskolát, de van akinek beszámítottak egy civil diplomát. Volt aki évekig kávét főzött, közben elvégzett egy tanárképzőt estin, egyszer csak százados lett, mert még a kivárási időt is beszámították. Vannak érdekes karrierek. Másik embernek meg ugyanezt nem számították be és hiába volt diplomája tiszthelyettes maradt. Jó adag nyallerkodás is kell, meg a nőknek valahogy gyakran több "szerencséje" van ezekkel az előléptetésekkel. Kivéve pár helyen ahova tényleg kell szakértelem és nem a személyügy, vagy hadtáp.


Másfelől meg nem arról szól ez az egész, hogy a tiszthelyettesből tiszt legyen. Egy jól képzett tiszthelyettes, akár főtörzs, akár zászlós aki ért is ahhoz amit csinál azt többre tartják mint egy csapnivaló századost.

2019. márc. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Életkorom miatt nem lehetek már tiszt."

Már hogyne lehetnél! Ha más nem posztumusz.

2019. márc. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Úgy értem 25 éves korig lehet tiszti főiskolára jelentkezni. Én tavaly lettem 25...
2019. márc. 26. 15:10
 4/7 A kérdező kommentje:
Amúgy van civil diplomám. Történelem szakot végeztem... de annak sok hasznát nem veszik a hadseregben és nagyon máshol sem...
2019. márc. 26. 15:12
 5/7 A kérdező kommentje:
Amúgy elvagyok én tiszthelyettesként is. Nincs azzal sem baj, csak érdekel a téma hogy hogyan zajlik a feljebblépés.
2019. márc. 26. 15:13
 6/7 anonim ***** válasza:

kérdezz utána hogy milyen beosztás lenne neked töri szakkal. Lehet hogy a sírgondozóknál lenne tiszti hely.


mellesleg meg nem tiszthelyettesek vannak hanem altisztek már pár éve szóval baromságra ne javítsuk már ki a valóst ha kérhetem.

2019. márc. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igazából nem mindig számít a diploma milyen. Viszont ha egyszer felszerelsz tiszthelyettesként nem fog senki kaparni érted, hogy előléptethessen.


Egyébként valójában mi a célod ezzel? Nem akarsz dolgozni normális munkahelyen, vagy nincs hol, esetleg valami hazafias érzelmek vezérelnek?


Azért kérdezem, mert én eltöltöttem 9 évet és azt tudom mondani nem olyan mint amit elképzelsz. Legtöbb alakulatnál csak van valami haditechnika, ezek általában műszaki érzéket, ismereteket, készségeket igényelnek. Pl. egy mezőgazdasági gépszerelő végzettségű tiszthelyettes nálunk aranyat ér, de aki semmihez nem értett az lehet évekig csak sepregetett, szemetet szedett, pakolt meg gereblyézett a kötelező képzéseket leszámítva.

2019. márc. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!