Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A rossz fog miért kizáró...

A rossz fog miért kizáró tényező a katonaságnál? A sorkatonaságnál miért nem volt ok?

Figyelt kérdés

Olvastam több helyen, hogy ha egyetlen rossz azaz szuvas foga van az embernek nem veszik fel katonának. Utánanéztem és több kérdés is felmerült bennem. Nem írta a honvéd, mi az oka a foghiánynak vagy a tömött fognak. Ennyit írt : " fogászati problémák miatti alkalmatlanság. " [link]


Nem világos, hogy egy katonának miért baj ha foghiánya esetleg szuvas vagy tömött foga van? Mi lehet a jelentősége ennek? Protézissel nem is lehet katona az ember? Később kizárják érte vagy ha szuvas lesz a foga viszlát katonai pálya?


Az sem világos, hogy régen a sorozásnál ez miért nem volt kizáró ok? Hisz a sorkatonaság ugyanolyan hadrendbe állítható katonákat képzett ki, ugyanaz volt a terméke a honvédségnek mint ma. Tévednék?


Egyik barátom pár éve felvételizett katonának. Kiváló fizikai tesztet csinált, de a májtesztje pozitív volt. Az orvos azt mondta erre nem is kell szenie semmit, de a honvédségnek nem felelt meg. Ennyire túligényesek? A sorkatonaságnál bezzeg mindenkit besoroztak.


2019. márc. 27. 13:23
 1/8 anonim válasza:
100%

Nem is hallottam még ilyenről...

Gyere inkább tűzoltónak vagy rendőrnek, abból amúgy is hiány van, mindenkit felvesznek :D

2019. márc. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Foghiány meg tömött fog nem baj. Van fogászati vizsgálat x időnként, és ha van szuvas fog, azt meg kell csináltatni, ennyi.


De tegnap vagy tegnapelőtt volt egy detto ugyanilyen kérdés, (lehet épp te voltál ott is a kérdező), és ott is elmondtam ugyanezt...

2019. márc. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Azt tudom már hogy kizáró ok, ezt le is írtam. Idéztem is a honvédot, de magyarázatot nem adott az okára. Sőt ! Ha elolvastad volna a kérdésem, több kérdést is megfogalmaztam ezzel kapcsolatban.


Köszönöm, de nem megyek tűzoltónak

2019. márc. 27. 14:12
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

A sorkatonasag ingyen munkaero volt, ezert nem számított hogy milyen fogaid vannak.

A rossz fog más gondokat is tud vonni maga utan, ezek elkerulese végett koteleznek hogy vigyazz rajuk.

2019. márc. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A vadászpilótáknál van csak ilyen kitétel,mert bizonyos g terhelés felett kirepülhet a fogtömés és megfulladhatsz tőle.
2019. márc. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%
A rossz fog minden testrészedre kihathat. Csomó betegség forrása is. Ha fáj az is elég rossz tud lenni, és nem is tudsz úgy teljesíteni, miközben fáj.
2019. márc. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A fogproblémák beosztástól függően lehet kizáró ok. Valaki irta, hogy a repülő-hajózó állománynál nagyon szigorúak a kritériumok. Ez igaz, viszontmás besosztásoknál sokkal rugalasabbak a szabályok. Pl szuvas fog nem lehet,de semmi nem tiltja a javítot (tömött fogat.

Külön le van írva, hogy a fog hány %-a lehet javíott, vagy pótolt. Melyik fog hiányozhat (Pl az első, látható fogak hiányát igen komolyan veszik.)


Egyébként a sorkatona-időkben is hasonlóak voltak a szabályok.

2019. márc. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
48%

Ahogy fent is írták szolgálattól függ az eü. követelmény. Sima gépesített lövészként, vagy éppen logisztikán nem gond a tömött fog, a %-os értékek megadják hány fogad lehet "kezelt".

A sorkatonaságnak teljesen más volt a követelményszintje. S rosszul látod a sorozott, tömeghadsereg harcértéke teljesen más (lényegesen kisebb) mint a professzionális hadseregé. Ahogy egy desszantos (mélységi felderítő) harcértéke is lényegesen magasabb volt már akkor is egy sima sorozott katonánál.

2021. márc. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!