Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Minden katona ilyen besavanyod...

Minden katona ilyen besavanyodott, antiszociális, kiégett, életunt?

Figyelt kérdés

/ Előre is elnézést, és tisztelet a kivételnek! /

/ Mint hivatás minden elismerésem az övék! /


Családi, baráti körben jó pár ismerősöm, rokonom a katonai pályát választotta, és egytől egyig olyan furák. Nem tudok jobb szót használni rájuk. Családjuk, barátnőjük nincs, egyedül élnek (vagy rosszabb esetben 40 évesen még mindig anyukánál), hazamennek, ülnek a gép előtt. Ebből áll egy napjuk. Életkedvük nincs, abszolút antiszociálisak. Számos megjegyzést hallottam tőlük, hogy az "élet mekkora egy szar és jobb lenne nem élni". "ja meg ez a katonaság is egy nagy szar ... "

Akkor miért nem szerelnek le? Ennek a szenvedésnek így semmi értelme.

Ez így a katonai élettel függ össze, hogy ennyire besavasonyodtak, vagy ez miért van? Nektek van tapasztalatotok ezzel kapcsolatban? :/


/ és még egyszer: természetesen tisztelet a kivételnek, bízom benne, hogy van /



2019. júl. 4. 08:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%

Nyilván nem. De sok olyan ember megy katonának akiknek eleve valamilyen mentális problémája van és a seregben ebből még előnyt is lehet kovácsolni.


Pl. az aki parancsra meg tud ölni egy embert anélkül hogy tudná az okát és hogy ki volt az illető, az viszonylag nagy eséllyel szociopata vagy épp pszichopata.


Természetesen csak egy bizonyos hányadról beszélünk és messze nem az összes katonáról

2019. júl. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, én is pont erre gondoltam, hogy csúnyán mondva: valami nincs rendben mentálisan :/
2019. júl. 4. 08:45
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
4 katonát ismerek, egyikre sem igaz, amit fent leírtál.
2019. júl. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

Mondjuk nemértem hogy miért szavaztátok le amit az előző írt.

Most ebben mi nem hasznos hogy neki egyik ismerőse sem ilyen?


Én katona vagyok. Pont az ellenkezője. Tökre élvezem a melómat, szeretem, a fizetésem is nagyon jó szerintem.

Vannak olyan kollegák, akik hasonlóak mint én. Boldogok, kedvesek jó velük egyszerüen együtt dolgozni bármilyen kemény feladat van.


Viszont van az ellenkezője amit te írtál és sajnos nem kevés.

Egyszerüen semmi sem jó. sz4r a munka, sz4r a pénz, sz4r minden, de nem szerelnek le mert civilben még rosszabb lenne valszeg nekik...


Hiddel... Az ilyen embereknek mindegy hogy katonák vagy civilek. Ott is ugyanezt hallgatnád. "jaj akkora ratyi a soron dolgozni"... Egyszerüen ilyen az életfelfogás. Energiavámpírok. Elkell kerülni, énis ezt teszem :)

2019. júl. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
12%
Csak az én véleményem, de aki katonának, rendőrnek áll, az általában nem bír kiemelkedő szellemi képességekkel, érzékeny, gazdag lelki világgal. Egy ilyen embernek ez nagyon unalmas és túl erőszakos, fizikai munka lenne. Tisztelet a kivételnek.
2019. júl. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
A katonaéletnél szebb vagy vidámabb nincsen. Akik ilyen elfuserált emberek, azok a pávák. Sehol sem boldogulnak, sehol sem jó nekik, végül elhasítanak külhonban.
2019. júl. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mifele ismeroseid vannak, de a mi alakulatunknal alig akad ilyen ember tobb szaz katonabol.

A mi csapatunknal egy embernek nincs sajat csaladja, de meg az sem gubbaszt a 4 fal kozt.

A mentalis problémás, biorobot gyilkologepes kommentekre meg annyit reagalnek hogy kevesebb amcsi filmet kellene nezni.

2019. júl. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mentális gondokkal be sem lehet kerülni ilyen helyre.


Ahhoz,hogy valaki ilyen munkát végezzen,pszichológiai felmérésen kell részt venni.


Persze,biztos van,amit lehet leplezni.

Az életuntság még nem betegség önmagában.


Gondolom unalmas a meló,mindig ugyanolyan.

Sokan vannak így,de nem akarnak/mernek változtatni,mert jobb a biztos.

2019. júl. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 árokpart ***** válasza:
100%
Aki azt írta, hogy nem kell komoly szellemi képesség. Tisztában vagy vele, hogy a rendvédelmi szerveknél a legtöbben ha nem is azonnal a belépéskor, de sokan főiskolát, egyetemet végeznek amelyek bizony elég nehezek? Ezen kívűl pszichológiailag megfelelni és ezt folyamatosan vizsgálják, megfelelő életvitelt élni mert ezt is ellenőrzik. Azért erre akárki nem képes ne is mondj ilyent.
2019. júl. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

#6

Nocsak, Balassi Bálint ír ide személyesen? :)

2019. júl. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!