Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A magyar sorkatonaságban lévő...

A magyar sorkatonaságban lévő kiképzés volt keményebb vagy a magyar tűzoltók kiképzése?

Figyelt kérdés
2019. júl. 23. 06:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A sorkatonai kiképzés nem volt kemény, csak megalázó
2019. júl. 23. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mint azt az 1-es írta a megalázó nem egyenló a keménnyel(már amennyiben mind ugyanazt értjük a kemény szó alatt)-


Én ugye nem voltam sorkatona,mert kb. akkor kezdtem az általános iskolát amikor véglegesen beszüntették az egészet. Apám most 50 éves és volt katona, bár meg nem mondaná róla senki,hogy valaha köze volt a hadsereghez, és tapasztalatom szerint a korosztálya nagyrészén ugyanúgy nem látszik semmi.

2019. júl. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A sorkatonaság egy vicc volt.


Egy modern hadseregben sincs már sorkatonaság nem véletlenül.


A hivatásosainknak nem telik lőszerre hogy gyakoroljanak.

Amikor én voltam sorkatona 3 hónap alatt 3 lőszert kaptunk.

Egyet egyes lövés leadásához, 2 őt hogy sorozatot lőjünk ENNYI!


Kivezényeltek volna egy frontra nem tudtunk volna hatékonyan harcolni hisz meglepődtünk volna pl egy teljes tár tömegén......

Bohócság a sorkatonaság.


Vicces módon ezek az alkesz 50-60 évesek mindig arra fogják a "puhány" fiatalokat "nem voltak katonák azért ilyenek" Furcsa mód ők akik sorkatonák voltak és "kemény férfiak" csak ilyenre tudták nevelni a gyereküket....


Melyikben hazudnak? szánalmas

2019. júl. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
45%

Tudsz 60 kilóval fekve nyomni?

Mert, ha nem, nem lehetsz tűzoltó.

Katona viszont lehettél volna.

2019. júl. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A tűzoltó kiképzésen mennyire jellemző a megalázás?
2019. júl. 23. 21:25
 6/9 anonim ***** válasza:

Nincsen valami nagy rálátásom, de gyanítom hogy csak nagyon elszigetelten van megalázás a tűzoltóság intézményében. Legalábbis a tűzoltó ismerősöm sose említett ilyesmit, állítása szerint jó közösség van náluk és mindig is az volt.

Mindent összevetve a fizikai és mentális követelmények a tűzoltóknál sokkal keményebben viszont. Valószínűleg be sem jutnak oda azok az embernek alig nevezhető lények, akiknek célja, hogy életük minden addigi frusztrációját társaikon vezessék le.

2019. júl. 24. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

4#


Ó te jó isten nefárassz már. 60kg... Most sírjam el magam hogy 60kg-ba belenyomtál?

Más a fizikai... Ennyi...

Mondhattad volna azt is hogy 2000M-ert lefutottál? Akkor tüzoltó lehetsz, katona már nem. Ott 3200.... Hülyeség ezt nézni.


A tűzoltók is máshogy vannak fizikailag igénybe véve meg a katonák is.

2019. júl. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

3#


egyetértek veled kivéve a lőszer részt.


Hetente eltudok lőni 3 tárat ha lemegyek minden lövészetre. Ez napjainkban hálistennek már nem játszik hogy nincs lőszer.

2019. júl. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, láttátok-e a Ments meg (Rescue Me) című sorozatot. New yorki tűzoltókról szól. Az újoncszívatás elég rendesen ott van benne. Márpedig a kritikák szerint a sorozat elég reálisan ábrázolja a tűzoltók jellemét.
2019. aug. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!