Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az EU miért olyan elnéző az...

Az EU miért olyan elnéző az angolokkal szemben, miért hagyják őket különcködni?

Figyelt kérdés

Az briteknek már régen be kellett volna vezetni az euro-t és feladni a fontot. Kit érdekel, hogy Anglia alapító atyái közé tartozik? Egyenlőség van nem? Ennyi erővel más országoknak sem kellett volna feladni a valutájukat.


Kit érdekel, ha angolok megsértődnek ezen? Akkor húzzanak kifelé az EU-ból a többi ország meg zárkózzon el tőlük.


Idegesítő már ez a nyalizás nagyon.


2019. júl. 31. 12:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A brexitet átaludtad?
2019. júl. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Ezek szerint át. :D


Most rákerestem, és látom, kiléptek. Rendkívül unszimpatikus, nagyképű emberek ezek az angolok. Inkább kiléptek az EU-ból, mert nem voltak képesek alázatosan viselkedni, kellett nekik a különcködés. Remélem a többi EU-s ország ezt azzal fogja büntetni, hogy teljesen kiközösíti, levegőnek nézi majd őket, semmilyen közösséget nem vállal velük.

2019. júl. 31. 13:02
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Kiléptek? Mikor? Ezek szerint ezt én is átaludtam.
2019. júl. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

kérdező


te a cseh2 öt nézed?:)


a britek akarnak kilépni

az eurot meg nem az EU vezeti be egy adott országban, hanem az adott ország dönt a bevetetése meleltt, vagy ellen,

az angoloknak nem kellett az euro, és most az EU sem


bár szerintem ők ezt már megbánták...:)

2019. júl. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A britek 2016-ban eldöntötték, hogy kilépnek, ezt 2017-ben Theresa May bejelentette. Az egy dolog, hogy még tart a huzavona a gyakorlati megvalósulás körül, de a döntés végleges, tehát nyilván nem fogják most számonkérni rajtuk, miért nem vezették be az eurót. Az angolok már megsértődtek korábban. :)
2019. júl. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
18%

Ezt az euró dolgot nem értem. Ha benn is maradnának, minek vezetnének be egy angol fontnál gyengébb valutát?

Amúgy durva milyen tájékozatlan emberek vannak otthon, a legalapabb külpolitikai történésekről sincs halvány lila gőze.

De gondolom a migrációról hallottál már...

2019. júl. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
60%

Először is az EURO egyáltalán nem gyengébb mint az Angol Font.

Egyébként az EU-ban minden állam vállalta, hogy bevezeti az Euro-t. (Határidő nincs)

A másik, hogy valóban az EU megalakulásakor a britek kiatáltak mindenféle különc kiváltságot, most pedig ki akarnak lépni, de amint látszik igen igen meggondolatlan ötlet volt, szerencsétlenkednek is rendesen.

2019. júl. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
28%

az EU a kezdetek óta olyan kilépési megállapodást akar elfogadtatni, ami a gyakorlatban mindent változatlanul hagyna, csak éppen nem lenne az angoloknak szavazati joga. és ebből egy tapodtat sem engednek.


az angolok "bénázása" abból áll, hogy egy ilyen alku nem kilépés és semmi engedményt nem sikerül elérni az EU-nál, ezt viszont a parlament nem fogadja el (nagyon helyesen)


most erre két ok lehetséges:

-az EU jól meg akarja büntetni az angolokat

-baromi nagy rákefélés lenne az EU-nak, ha az angolok ténylegesen (és nem csak elvileg) kilépnének.


na, szerintetek melyik?

2019. júl. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

-baromi nagy rákefélés lenne az EU-nak, ha az angolok ténylegesen (és nem csak elvileg) kilépnének.


Hidd el az UK nagyobbat fog szopni ez esetben. Nem véletlenül ódzkodnak ennyire tőle. Brüsszelben már többször is elmondták ezek és ezek a feltételek, csak alá kell írni, és viszlát. Az EU sürgetése ellenére sem hajlandók kiegyezni a Brit parlamentben. Megy a para, hogy mim lesz a big British buisnessel, és ez a para nagyon jogos.

2019. júl. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

8-as szerintem mindkettő!

Ha simán kilépnének, és kiderülne, hogy ez nekik tényleg jó, akkor talán mások is kikívánkoznának, és csírájában el akarnak fojtani egy újabb ...exitet!

2019. júl. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!