Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A franciák miért tartják...

A franciák miért tartják olyan nagy valakinek magukat?

Figyelt kérdés
Illetve más, jóval erősebb nemzetek miért aszisztálnak ehhez? Minden nemzetközi szervezetben (nem mintha lenne bármilyen valós érdekérvényesítő erejük, ha tényleg beütne valami nagyon nagy krach) a vezető bizottságokban ott vannak, igazgatókat delegálnak az IMF-be mindig stb.
2019. aug. 10. 11:30
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Talán, mert az EU vezető nagyhatalma, regionális nagyhatalom mind katonailag, mind gazdaságilag.

A nyugati világ egyik szimbóluma.

2019. aug. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

az sose baj ha egy nemzet magát nagyra tartja(fontos az önbecsülés)


a magyarok nagyrésze például nem tiszteli a magyar kultirát, történelmet, szégyelli hogy magyar(indentitás nélküliek)


Ugyhogy az csak jó ha van önbecsülése egy nemzetnek


Bár a franciák egy tróger nép így kivűlről nézve, de hát ez már más lapra tartozik:D

2019. aug. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%

Na ezt én se értem.

[link]

2019. aug. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
79%

A világ 6. legnagyobb gazdasága és 5. legnagyobb katonai hatalma atomfegyverekkel.


Szerintem ez elég indok.

2019. aug. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha eltekintünk az általános magyar nézettől, hogy utálni kell a franciákat, akkor azért, mert Európa és a világ vezető hatalma.Ezen felül tényleg beképzeltek egy kicsit, de legalább van mire.
2019. aug. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Feltehetően nem tudod, mekkorák. Ha tudnád, nem lepődnél meg.
2019. aug. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkorák, hogy ha nem lettek volna, illetve lennének az amerikaiak, kb sehol nem lennének.
2019. aug. 21. 11:25
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a cikket. jó volt. apám, olyan mint egy francia, mindent elhisz magáról, közbe meg semmihez nem ért csak az iváshoz, de még ahhoz se mert két felestől már óbégat az utcaközepén fetrengve. még jó, hogy totál az ellentéte vagyok. lehet elcseréltek születésemkor vagy nem tudom.
2019. aug. 21. 11:31
 9/9 anonim válasza:
52%
Gondolom azért mert az ottani média/kultúra ezt súlykolja beléjük. Teljesen mindegy szerintem hogy egy országnak mik az érdemei, magához az emberekhez nem sok köze van ùgyhogy ettől nem leszel kevesebb náluk. Egyébként amelyik többnek hiszi magát annak általában nincs más amire büszke lehetne....
2019. szept. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!