Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Brazília nemzetközi megítélése...

Brazília nemzetközi megítélése és presztízse jelenleg romokban van?

Figyelt kérdés

Attól félek, hogy amióta Jair Bolsonaro hatalomra került, Brazília folyamatosan rontja a hírnevét a világ előtt. Én még élénken emlékszem, amikor 2014-ben a Labdarúgó Világbajnokság és 2016-ban az Olimpia rengeteget segített az ország pozitív megítélésében. Arra is emlékszem, hogy az ország ígéretet tett arra, 2030-ra leállítja az illegális fairtásokat az Amazonas területén. Sokak szemében Brazília kapcsán a karneválok és a futball, gazdag növényvilág és lenyűgöző kultúra jutott az eszébe.


Sajnos azt vettem észre mostanában, hogy valami nagyon megváltozott. Már korántsem az a kedves és vidám, színes és élénk ország Brazília sokak szemében mint volt. Most azt látom, hogy nyomasztó és fullasztó sokak szemében Brazília és a nemzetközi sajtóban mást sem hallani róluk, mint az új elnök beiktatása óta brutálisan felgyorsult erdőirtás és a már-már diktátor szerű nyilatkozatok Jair Bolsonaro részéről. Konkrétan már szinte félek újra elutazni Brazíliába, mert amikor ott voltam 3 hónappal ezelőtt, TELJESEN más légkör fogadott engem mint eddig. (Minden évben elutazom 2 alkalommal Brazíliába, mert szerelmes vagyok abba az országba.)


Az emberek sokkal feszültebbek és barátságtalannak lettek mint Bolsonaro beiktatása előtt voltak, rengetegen aggódnak hogy mi lesz a demokráciával és sok meleg, leszbikus ismerősöm panaszkodott, hogy sokkal nyomasztóbb lett számukra a légkör. Azt mondta nekem rengeteg ember, hogy nagyon súlyosan csalódtak Bolsonaro elnök munkásságában, mert ők azért választották meg mert valami újra vágytak, ehelyett egy szinte diktátor szerű vezetőt kaptak.


Mennyire reális az a félelmem, hogy Brazília megítélése és presztízse jelenleg romokban van?


2019. aug. 25. 09:04
 1/2 anonim ***** válasza:
43%

Tudod az a gond Jair Bolsonaro-val hogy egy anti-szociális, psycho, vagy szocio-pata.


Brazília megítélése és presztízse?


Bolsonaro nagy ívben lexarja mások véleményét, azt csinál amit akar. Ha valaki számon akarja kérni bármiért akkor a reakciója az, hogy "és te ki a faxom vagy"?

Ennek a Bolsonaro-nak nem lesz jó vége. Tudom, mert én is pontosan ez a mentalitás vagyok!

2019. aug. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Aki egy egész országot az épp hatalmon lévő politikusai alapján ítél meg, annak a véleménye annyit is ér. Khmm, amúgy nekünk legyen mondva :)
2019. aug. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!