Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi értelme van annak, hogy...

Mi értelme van annak, hogy képzetlen, és integrálódni nem akaró embereket enged be az EU, Európán kívülről, ezerszámra?

Figyelt kérdés

2019. szept. 15. 10:02
1 2 3 4 5
 1/41 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
27%
Figyelmen kívül hagyva a kérdés állításainak igazságtartalmát, az, hogy így ezek a menedékkérők nem halnak meg.
2019. szept. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
7%

1. Aki képzetlen, annak lehetőséget biztosítanak tanulni, fejlődni. Első sorban nyelvtanfolyamok, aztán szakma szerzésével.


2. Aki nem fogadja el a többségi társadalom által kitalált szabályokat, azt előbb vagy utóbb kitelepítik.


3. Azért van erre szükség, mert Európában mindenhol csökken a népesség és szükség van a munkásokra.

2019. szept. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
45%
Mert ugye az európai még soha se hagyta el európát. Vagyis mindenhol békés szándékkal jelent meg, és nem azért hogy évszázadokon keresztül lopjon raboljon gyilkoljon.
2019. szept. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
51%

Sok menedékkérőről kiderült, hogy eleve biztonságos országból érkezett. Szintén sokukról kiderült, hogy bár ki lettek utasítva, még évek múlva is ott héderelnek az EU-ban. A már Európában születettek sem iparkodnak megtanulni a nyelvet, a frissen érkezőknek is csak kis százaléka. Jó példa erre Németország, ahol pl a harmadik generációs törökség egy sajátos török-német keveréknyelvet beszél, vagy csak törökül tud.

Mivel magas a migránsok közt az iskolaelhagyók száma, ezért számos képzési lehetőség is kimarad számukra.

A kérdés pedig jogos, hogy ennek fényében minek erőltetni ezt a fajta bevándorlást, amikor nem oldunk meg semmit vele, hanem újabb problémákat okoz?

Nekem is lenne egy pár kérdésem:

-Európa mennyi "menedékkérőt" bír befogadni?

-Mennyi az elég belőle?

-Mi van ezzel megoldva, amikor Afrikában pl népességrobbanás van??

2019. szept. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
51%

Három kérdésem van:


Honnan tudod, hogy képzetlenek?


Honnan tudod, hogy integrálóni nem akarnak?


Honnan veszed, hogy az EU csinál bármit, amikor az ilyesmi tagállami hatáskör?

2019. szept. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
29%
Befogadó, és lehetőséget ad a tanulásra, a fejlődésre.
2019. szept. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

#5

"Honnan tudod, hogy képzetlenek?"


Vettem a fáradtságot és 2019-ben elkezdtem használni a google-t, és a könyvtárak sem idejemúlt helyek. Ajánlom figyelmedbe pl Kirsten Heisig, Banks J. A.-t, vagy Samuel Huntingtont, vagy Jonah Goldberget.


"Honnan tudod, hogy integrálóni nem akarnak?"


Onnan, hogy szintén vettem a fáradtságot, és ennek is utánanéztem. A fenti írók közül néhány lefedi ezt a témakört is, a teljesség igény enélkül.


"Honnan veszed, hogy az EU csinál bármit, amikor az ilyesmi tagállami hatáskör?"


Ha tagállami hatáskör, akkor miért megy a szájalás az EU támogatások kapcsán, amiket lassan a migrációhoz kötnének? Továbbá van az "ők" és "mi" szemlélet az EU-n belül.

Van még olyan kérdésed, aminek 2019-ben bárki utána tud nézni, csak néhányan nem?

2019. szept. 15. 12:38
 8/41 anonim ***** válasza:
38%

#5


Miért nem használod a google-t? Ezek olyan kérdések, amire egy digitális világban önállóan is választ kéne keresned. Persze megfelelő forráskritikával.

2019. szept. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
55%

Természetesen van több kérdésem is drága kérdező pl, minek neked több regisztrációról írni? :-D

lásd. 8. válasz, jó tudom-tudom-tudom az nem is te vagy, csak mind a kettő nekem szól és mind a kettő ugyanannyira fellengzősen ugyanazt mondja...de elfogadom. :-D


C. Ez továbbra is tagállami hatáskör, tudod vettem a fáradtságot és 2019-ben elkezdtem használni a Google-t, és a könyvtárak sem idejétmúlt helyek" (helyesírás hibákat javítottam) Az meg, hogy az EU szeretne valamit megoldani tagállamok feletti szinten annak éppen, hogy örülni kellene, persze mivel van pár ország mint Magyarország is, akik megfúrtak majdnem minden ilyet így a dolog marad tagállami szinten. De tény szupranacionális szinten jobban menne a dolog.


Azon mondjuk derültem egy jót, hogy 2019-ben Huntington, aki 11 éve halott mennyire lehet felhasználható forrás, egy olyan helyzetre, amivel sosem találkozott, (mintha kvantumfizikát akarnál megmagyarázni 19. századi fizika könyvekkel) és értelemszerűen ma egész más a világ helyzete mint mikor ő a 90-es években ismert volt, ugyan így Kirtsen Heisig, aki 2010-ben hunyt el, így nyilván keveset tud segíteni 2019-ben, pláne, hogy ő is már itt élő bevándorlókkal foglalkozott több mint tíz éve.


De a lényeg, amire célozni akartam

A. az embereket hiszed vagy sem lehet képezni, lehet hihetetlenül hangzik, de így van. A képzett a képzetlenből lesz, visszafelé nem megy a dolog.

B. Integrálódni nem akaró...aki nem akar integrálódni, az nem fogja magát jól érezni, az nem jut előbbre, az nem fog idejönni, vagy ha ide is jön börtönben végzi hosszabb távon. Jó lehet nem disznópörit fog enni ebédre ha egyszer muszlim, de ha betartja az alapvető normákat, törvényeket, szokásokat, amiket kénytelen, ha nem akar éhendögleni, az máris integráció.

2019. szept. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
42%
C. pont előre csúszott de segítek A, B, C a helyes sorrend
2019. szept. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!