Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért harcolnak a "globális...

Miért harcolnak a "globális felmelegedés" ellen?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy van globális felmelegedés, én legalábbis ezen az állásponton vagyok.

Namost azt tudni kell, hogy a felmelegedés eddig kimutatható hatása hogy az egyenlítőnél kb. 0.5 fokkal lesz melegebb, a pólusoknál , ahol hideg van pedig 2 fokkal.

Namost ennek egyetlen általam ismert hátránya, hogy megemelkedik a tengerszint, ezért városokat kell majd kiüríteni.

Cserébe viszont hatalmas előnye, hogy Kanadában, Alaszkában, Szibériában, Grönlandon lehet majd ételt termeszteni az embereknek. Így csökkenthetjük az éhezők számát.

Miért kell tehát harcolni ellene? Mit felejtettem ki az érvelésből?



2019. szept. 29. 19:24
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
A pakisztáni hüjegyereknek mondhatod, aki évek óta nem latott esőt hogy Szibériában most jó az idő, milyen jó neked
2019. szept. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Tényleg nem sokat tudsz jelenleg erről a dologról, de tájékozódhatsz, ahogy mindenki, beismerem, hogy magam sem vagyok szakértője a kérdésnek, de jóval több információm van erről a dologról.

Van globális felmelegedés, természetesen átlag hőmérsékletre értve, de a folyamat hallatlanul veszélyes és teljesen függetlenné válhat a tevékenységünktől.

Arról van szó nagy vonalakban, hogy az általunk kibocsátott gázok a természetes folyamatokat módosítják, például a kozmetikai flakonok hajtógázai a légkörbe jutva elbontják az ózonpajzsot, mert bármennyire kicsi is egy flakonban a mennyisége, de ha több milliárdnyi ember több milliárd flakon használ, az már drasztikus változásra képes.

Ugyanez vonatkozik a CO2 kibocsájtásra, mindenki hallott az üvegházhatásról, amivel felmelegedést és olvadást okozunk, olvadnak a gleccserek, a sarki jégsapkák és van egy másik óriási probléma, mégpedig az, hogy a metán légkörbe kerülése sokkal nagyobb mértékben, a széndioxidhoz képest durván százszoros mértékben okoz felmelegedést, szerencsére jelenleg nem sok mennyiség van a levegőben belőle.

Viszont Szibériában fagyott állapotban gigantikus mennyiségű metán leledzik és ha az olvadással az is elkezd a légkörbe jutni, akkor már megállíthatatlan folyamat indul be, a metán sokkal nagyobb felmelegedést okoz, amivel még több metán szabadul fel és így egyre gyorsulva, tőlünk már függetlenül saját magát táplálva katasztrofális mértékűvé erősödik a folyamat.

Más dolgok is közrejátszanak a katasztrófában, például a Föld édesvízkészletének a területi megoszlásának a megváltozása.

Több dologtól függ ez és mint minden ilyen folyamat, bonyolult és összetett, de lényegében leegyszerűsítve arról van szó, hogy a Föld vízkészletének a 97%- a tengerekben van, sós víz formájában, 2,5% a sarki jégsapkákban fagyott állapotban, így a számunkra felhasználható édesvíz csupán a teljes vízkészlet 0.5%-a, ez adja az összes folyó, tó, csapadék és talajvíz mennyiségét.

Mármost ha a felmelegedéssel a tengerek és a szárazföldek párolgása nő, akkor egyes szárazföldi területekről eltűnik a víz, nő a sivatagos, aszályos területek mennyisége, bár a felhőkbe jutó vízmennyiség természetesen máshol lehull, de abban sincs sok köszönet, mert a megnövekedett vízmennyiség drasztikus árvizeket okoz, továbbá belvizes területeket, valósággal elmocsaradosást egyes helyeken.

Még a légáramlatokat említem meg, az egyre erősödő szeleket, viharokat, amelyek összefüggésben vannak a klímaváltozással.

Szintén leegyszerűsítve:

Az egyenlítőnél részben a Föld forgása következtében kialakul egy nyugatra történő általános légáramlás,amely hatással van a mellette lévő területekre is, az északi részen délnyugatra fúj a szél, amíg el nem éri az egyenlítői zónát, a déli féltekén pedig északnyugatra, vagyis mindkét irányból az egyenlítő felé és nyugatra.

Ennek távolabbi hatásaként nagyjából a térítők magasságában, vagy talán északabbra, délebbre a sarkkörök felé van egy ellentétes irányú áramlás, amely lényegében eddig megakadályozta, hogy a sarkköri hideg levegő beljebb áramoljon az egyenlítő felé, illetve azt is, hogy a melegebb levegő a sarkkörökre érhessen, ám ez a felmelegedés következtében megváltozik és a hideg sarkvidéki légréteg lejjebb tud nagy mértékben vándorolni, így szeptemberben Montanában méteres hó eshet, sőt nemsokára akár a nyár közepén is megtörténhet ez, másrészt a trópusi forróság is eljuthat a sarkokra, ami még nagyobb olvadással járhat, tovább növelve így az anomáliákat.

A hurrikánok, tornádók így olyan helyeken is létrejöhetnek, ahol eddig nem voltak, sőt akár heti váltakozással elérhetjük azt, hogy plusz negyven C fokról hirtelen minusz negyvenre vált a hőmérséklet, vagy azt, hogy kibírhatatlan hőség váltakozik a rettenetes fagyokkal, így a mérsékelt klímának lőttek és ehhez még a tengeráramlatok megváltozása is hozzájárulhat. Főleg a Golf áramlat, - amely az egyenlítői meleg vizet szállítja északra és ezzel biztosítja annak stabil klímáját, - leállása lehet katasztrofális.

Mindez természetesen drasztikusan érinti az állat és növényvilágot, márpedig a fajok kihalása szintén komoly dolog, gondold csak el, ha a növények elfagynak egy fagyos nyári éjszakán, vagy a méhek kipusztulnak, akkor mi fogja a virágokat beporozni, stb...?

2019. okt. 1. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!