Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mekkora különbség volt Kelet...

Mekkora különbség volt Kelet és Nyugat Németország között? Illetve mondjuk Nyugat-Németország és Magyarország között. Mondjuk azokban a 70-80as években

Figyelt kérdés

2019. okt. 5. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Nyugat és Kelet-Németország között úgy tudom kb 1:4-z arány. Magyarországról nem tudok adatot konkrétan de szerintem 1:12, ráadásul úgy hogy Magyarország volt a második az egész keleti blokk közt egy főre jutóan
2019. okt. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
42%
Attól függ, mit hasonlítunk össze. Például hortobágyi gémeskutakban vagy csikóbőrös kulacsban utcahosszal vertük a németeket, még a nyugatiakat is. Az egy főre jutó ipari termelésünk vagy a mezőgazdaságunk sem állt rosszul, ha csak a volument nézzük. A minőséggel már inkább voltak bajok.
2019. okt. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
19%
2-es nem vagyok statisztikus de ha tényleg annyira jól állt volt termelés terén az ország, akkor szerintem nem adósodott volna el az ország, verseny nélküli piacra termelő ipar hamar átment negatívba azáltal hogy az olaj ára megemelkedett.
2019. okt. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
57%

A volt NDK a mostani Magyarországhoz képest azért bőven fejlettebb, de a volt Nyugat-német tartományokhoz képest meg tényleg szegényebb.


Voltam Drezdában, Lipcsében, Potsdamban és ezek a városok már fejlettek, itt-ott látni a panelházakat, de a városok ott fejlődnek. Viszont a kisvárosok és falvak komoly munkanélküliséggel küzdenek.


A különbség a politikában is tetten érhető: az AfD szinten kizárólag a kelet-német részeken nagyon népszerű, máshol is vannak, de ott főleg népszerűek, ugyanúgy a Die Linke is alapvetően kelet-német párt (NDK állampárt utódja).

2019. okt. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kb, ahogy #1 mondja. Én annyi ft-t kerestem '82 körül, mint amennyi holland guldent a haverom, hasonló munkával.

Az akkor 11,50 volt, a márka meg 13,30.

2019. dec. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!