Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hitler miért nem szállt...

Hitler miért nem szállt partra Angliában?

Figyelt kérdés
Hitler miért nem szállt partra Angliában ahogy a szövetségesek Normandiában ? Ha jól tudom csak levegőből bombázta az angolokat de egy partraszállás és földi invázió sokkal jobban lett volna kedvező a németeknek szerintem

2019. nov. 7. 09:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Azért, mert egy ökör állat volt, aki már akkor sem volt hajlandó megfogadni mások, a saját hadnagyai tanácsait. Kb. vígan legyőzte volna Európát meg feltudta volna annyira tartóztatni a Szovjeteket, hogy azok ne merjenek támadni, ha hallgat a hadnagyaira. A hadnagyai alapból megakarták várni a tavaszt mielőtt lerohanja Szovjetuniót. De nem, Hitler jobban tudta.
2019. nov. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem inkább a tábornokaira nem hallgatott ?
2019. nov. 7. 10:04
 3/11 anonim ***** válasza:
9%
Bocs, rosszul írtam. Még full kómás vagyok. :D
2019. nov. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

#1

Nagyon okosnak képzeled magad, de ez nem volt ennyire egyszerű.

Egyébként meg azért nem startolt el az Oroszlánfóka-hadművelet, mert a brit haditengerészet túl erős volt és a RAF erejét sem tudták megtörni. A németek elvesztették az angliai csatát.

2019. nov. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Röviden. Mert nem tudott.

Hosszabban elolvashatod Churchill feljegyzéseiből.

2019. nov. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Aztán mivel szállt volna partra? Mert hajói nem voltak hozzá, de ha lettek volna akkor sem tudta volna biztosítani a műveletet. A hadihajók mellett nem volt meg a légifölénye sem.

Ja és partraszálló - desszanthadműveletre kiképzett állománya és ilyen irányú harci tapasztalata sem volt a németeknek.

2019. nov. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt túl erős a német haditengerészet az angolhoz képest, ráadásul ami volt pénz azt is a tengeralattjárókba fektették amivel nem lehet csapat szállításokat végre hajtani. Az angliai légi csata mellékes volt, ha ott nyernek a németek akkor se lett volna partra szállás, nem volt elég hajó erre a célra.
2019. nov. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A britteknek akkora haditengerészetük volt mint az amerikaiaknak akkoriban . Ezért kellett az abszolút légi fölény mert máshogy nem tudták volna távoltartani a britt flottát ami jól is haladt amíg át nem tértek a városbombázásra
2019. nov. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mert nem volt hozzá semmije

Nézd meg, hogy az Overlord előkészítése milyen sokáig tartott.

Igazán még bombázni se tudta Angliára.

2019. nov. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
4: Ezek aztán az észérvek. :D Köszönöm, hogy ilyen jól kifejtetted az állításaidat, miszerint én csak okosnak képzeltem magamat, és nem is a történelemre hagyatkozok mikor leírtam, hogy Hitler sokkal eredményesebb lett volna, ha már nem csak saját magára hallgatott volna. :D
2019. nov. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!