Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az Arab államoknak és Oroszors...

Az Arab államoknak és Oroszországnak mi a tervük az olaj után?

Figyelt kérdés
Nem tudom mennyi időre elég még az emberiségnek az olaj lehet 50 év de lehet 300 év is de egyszer elfogy . Vannak olyan országok akik kizárólag nyersanyagokból élnek . Velük mi lesz , ha ezek elfogynak ?

2019. nov. 10. 09:40
 1/6 anonim ***** válasza:
11%
Dubai már egy ideje elkezdett a turizmusra gyúrni (fedett sípálya, szörf"pálya", mesterséges szigetek építése, szállodák, stb.). Oroszország meg elfoglalgat más országokat... attól függ ki/milyen lesz a következő vezetője. Ha Putyin-féle, akkor az háborúzni fog, országokat megszállni ha már fogy az olaj.
2019. nov. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Oroszországnak az olajon és földgázon kívül sok egyéb nyersanyaga van. De a jelenlegi rövidtávú céljuk, hogy mezőgazdasági, és egyéb területeken minél önellátóbbak legyenek, részben az EU-s szankciók miatt. Hosszabb távú tervük nincs, mivel az olajból jövő pénzek még arra sem elegek, hogy európai szintre hozzák az országukat.

Az gazdag arab országok pedig a világ szinte összes nagy cégébe bevásárolták magukat, nekik elsősorban ez a stratégiájuk. Illetve a turizmus, és a logisztika az ahol saját maguknál is befektetnek, repterek, kikötök építés, tengeri és légi szállítmányozó cégek üzemeltetése. Katar, Bahrein és az Egyesült Arab Emírségek bebiztosították már magukat befektetésekkel, ők gazdagok lesznek az olaj után is. Ami kérdéses az Szaúd Arábia, illetve pl Kuvait, ők kevésbé fektettek be az olaj utáni gazdaságba. Szaúd Arábia próbál ugyan most lépni, de jelenleg nem túl magas az olaj ára, kissé elkésett, az emirátusokban már létrejöttek azok a nagy légi és tengeri kikötök, amik régiós központként szolgálnak, illetve túl sokat költ fegyverkezésre és háborúra.

2019. nov. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Balogh Bence 2019 ***** válasza:

Nincsenek ilyen országok :) Olyanok vannak, ahol a GDP egy jelentős részét az energiahordozók teszik ki (a legdurvább helyeken 30-40% között van ez az érték), de közel sem kizárólagos.


Ez a nagy arány inkább abból adódik, hogy az adott ország nagyon felejletlen (pl. a lerombolt Irak), nem pedig abból, hogy csak erre támaszkodnak.


Az arab országban nagyon sok pénzt ölnek pl. turizmusba épp amiatt, hogy kevésbé legyenek kiszolgáltatottak az energiaáraknak. Talán meglepő lesz, de Dupajban pl. a GDP-nek csupán az 5%-át teszi ki az olaj.

2019. nov. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
23%

Van tervük, csak nem kötik sem a te orrodra, sem máséra - mert akkor lenne aki megpróbálná megakadályozni.

De aki ért a gazdasághoz az látja így is, hogy az olajból származó pénzeket nem felélik hanem befektetik, ahogy más már írta pl. a turizmusba. De rengeteget vásárolnak szerte a világban, cégeket, ingatlanokat, részvényeket.

Ahogyan az oroszoknál jelenleg azt látod hogy az olaj a legfőbb bevételi forrásuk, holott a háttérben sokkal nagyobb bevételeik vannak a bányászatból például. Az elektronikai ipar egyik ritka fémének, a palládiumnak pl. ott van az egyik legnagyobb lelőhelye a világon, de sok hasonló van még.

Kb. 20 évvel ezelőtt VOLT az a pont amikorra a kőolaj kifogyását jósolták a tudósok. Éreztél belőle bármit is? Nem, ,ert változott a világ közben. Sokkal több a jármű, nagyobb a vegyipar teljesítménye - amihez ugyanúgy a kőolaj kell manapság, de nem fogyott el az alapanyag, még csak nem is ment fel az ára. Majd el fog fogyni - de ehhez alkalmazkodik a piac. Akik az olaj fölött rendelkeznek azok már évekkel előrébb járnak a terveikkel és alakítják a piacokat, a technológiai fejlődést, hogy nekik továbbra is meg legyen a hasznuk, bevételük. NEKIK nem fog gondot okozni ha elfogy az olaj, hidd el!

NEKED lesz majd belőle problémád, mert mást kell majd megvenned, használnod azok helyett a dolgok helyett amik a kőolajból származnak valamilyen módon. És hidd el, nem kevesebbe, hanem többe fognak NEKED kerülni, mint most!

2019. nov. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az arab államok a turizmusba fektetnek sokat, Oroszországért se kell aggódni, Szibériában van a legtöbb kiaknázatlan nyersanyag a világon, plusz ott van még a rengeteg északi sarki olajmező ahol a jó részén még el se kezdődött a kitermelés. Az orosz életszínvonal egyébként simán van egy keleti EU szinten, Moszkva, Szentpétervár meg nagyon gazdag régiók.
2019. nov. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ilyen hosszú távra csak az ázsiaiak terveznek.
2019. nov. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!