Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ausztráliában meg a fejlett...

Ausztráliában meg a fejlett nyugati országokban, hogy lehetnek hajléktalanok, ha olyan szuper ott minden?

Figyelt kérdés

[link]

Most persze ne gyertek a San Francisco-s példával, mert az valóban egyedi eset és az USA amúgy se klasszikus szociáldemokrata jóléti állam hanem inkább vadkapitalizmust, de Ausztráliáról eddig azt hittem, hogy az egyik legélhetőbb jóléti ország a Földön, de ez a cikk meglepett. Ott mégis, hogy kerülhet valaki hajléktalan sorsra, hogyha jó a közoktatás, magasak a szociális kiadások, angol nyelvterület révén alternatíva a kivándorlás és sok a munkalehetőség valamint stabil a gazdaság?



2019. nov. 15. 13:49
 1/2 mindentudó99 ***** válasza:
Mert ott se szuper minden. Nem a filmekből kell kiindulni amit a tv-ben lát az ember. Kilakolzatások ott is vannak ha nem fizet valaki. Persze ez nálunk úgy van beállítva m8ntha ilyen szörnyű dolgok csak Magyarországon történnének.
2019. nov. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Annak hogy valaki hajléktalan oka van, én Belgiumban, Bécsben, Stuttgartban olyan bevándorlókat láttam akikről látszott hogy nem a munkalehetőségért jönnek Európába hanem seftelni.

Manapság már kezd kikopni a köznapi értelemben vett hajléktalanság, még Chicagoban, Detroitban is az a réteg akit az utca meg a banda nevelt fel, úgy él mint itthon egy nem is tudom milyen orvos, mérnök stb. Hogy miből? Fegyverkereskedelem, drog, prostitúció.


Ha logikusan belegondolsz magánál Magyarországnál, még Chicago is egy magas színvonalú város, közben meg Inglewood, és sok más kerület fehér embernek maga a halál, még ma is.

Ott csak az hajléktalan aki már idős, és nem kezd bele semmi üzletbe.

2019. nov. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!