Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kína nacionalista országnak...

Kína nacionalista országnak számít?

Figyelt kérdés
2019. dec. 31. 13:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát, én a Kínai Népköztársaságot, ami leragadt Mao és Sztálin szintjénél politikailag és társadalmilag nem nagyon nevezném nacionalistának.


Tajvan, vagy ugye a Kínai Köztársaság már más, ott is kicsit kétes a dolog, mert a társadalom egyik része kínainak, a másik tajvaninak érzi magát.

2019. dec. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Erősen az. Lásd Tibet és az ujgurok kérdése.


Hogy egy rendszerben jól megfér a kommunizmus és a nacionalizmus, arra jó példa az 1989 előtti Románia.

2019. dec. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kínában csak papíron van kommunizmus, egyébként vad kapitalista erősen nacionalista ország.
2019. dec. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kínában politikailag, és társadalmilag is kommunizmus van (bebörtönzések, egypártrendszer (igen vannak ilyen-olyan látszat pártok, de az nem ér semmit), megfigyelések), csak gazdaságilag van kb. Laissez-fairet súrolja.
2019. dec. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Láttam egy dokumentumfilmet kínáról, és pont az vették fel, hogy hajnalonként az ország zászlójának a felvonását rengeteg kínai a helyszínen is megnézi, ha jól emlékszem, akkor a fővárosban. Kérdezgette a riporter a jelen lévőktől, hogy nekik mit jelent ez. Sokan azt mondták, hogy büszkeséggel tölti el őket a zászlófelvonás. A riporter meg csak annyit mondott, hogy pont ettől félt...hozzáteszem, a riporter nyugati volt.

Ebből kiindulva, szerintem erősen jelen van, és ez így van jól.

2019. dec. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kína történelmét végig kísérte a nacionalizmus. Még a kommuniata időben is Kína saját kommunizmusában benne rejlik a nacionalizmus. Ugye a kommunizmus ideológiájában a világforradalom az egyik alaptétel és Mao többször megmondta, ha jól tudom már Sztálinnak is de Hruscsivnak biztos, hogy számára Kína az első. Egyébként Kissinger: Kína című könyvében megkapod rá a választ, érdemes elolvasni, ha érdekel:)
2020. jan. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!