Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az ukrán gépet az irániak...

Az ukrán gépet az irániak lőtték le?

Figyelt kérdés

Az iráni amerikaiak elleni csapással párhuzamosan leesett egy ukrán gép. Gondolom nem véletln potyog le egy Boeing 737-es. Azt mondták ismeretlen motor hiba miatt. Gondolom Ismeretlen lőszer fúrúdott a motórba, így az lezuhant. Nem tudok másra gondolni, mert egy időben volt és nagyon ritka egy ilyen baleset.


Az a gyanum, hogy tudják, hogy irán lőtte le, csak nem akarnak pánikot kelteni. Nem értem, hogy iránnak mi baja egy ukrán utasszállítóval? Ukrajna is benne van? Bántották iránt?


2020. jan. 8. 12:44
1 2
 1/12 Neurotech ***** válasza:
38%
Ha nem érted, hogy Iránnak mi baja egy ukrán személyszállító géppel, akkor miért az a gyanúd, hogy Irán lőtte le? Érdekesebben hangzik, mint az a teória, hogy tényleg meghibásodott? Tudod milyen állapotban vannak a volt szovjet utasszállító repülők? Én nem látom semmi esélyét annak, hogy Irán miközben minden oldalról fenyegetik még elkezd egy jelentéktelen ország embereit gyilkolni. Úgy gondolom, ha ez a repülő egy órával hamarabb esett volna le Grúzia területén, akkor sem a grúzok lennének a hibásak.
2020. jan. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Tudod nagyon egyidőben történt a "baleset" és az iráni támadás és mivel kevés ismeretem van a politikában, ezért ugyanúgy mint más itt a hiányzó láncszemet a korábbi ismereteimből pótolom ki.


Arra gondolok, hogy nagyon be voltak idegelve az irániak az amcsikra és talán azért mert ukrajna amcsi barát lett, azt mondták akkor már lőjjük le azt a gépet is egyszerre. Az is lehet hogy szándékosan keltenek nagyobb hatást. Fene tudja. Ti mit tudtok?

2020. jan. 8. 12:56
 3/12 anonim ***** válasza:
47%

Ha Irán lőtte volna le, akkor azt rögtön rájuk fogták volna. Egy ilyen magas labdát nem hagyna ki sem az USA, sem Izrael, sem Szaúd-Arábia, sem Ukrajna.

Annyira meg nem béna még az Iráni légvédelem sem, hogy a saját repülőterükről felszálló gépet a repülőtérhez közel alacsony magasságban összetévesszenek valamivel. A szándékosság meg végkép kizárható, az utasok fele iráni volt.

A híres posztszovjet ukrán karbantartási fegyelem és munkamorál már sokkal valószínűbb válasz.

2020. jan. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Leszedhették szónikus,infra fegyverrel is a gépet vagy megnetronágyúval. Semmi bizonyítéka nem lenne. Most simcs semmi. Ismeretlen motorhiba...


Szerintem tudják, hogy irán szedte le, de nem akarnak háborút. Nem akarják az emberekben pánikot kelteni. Irán nagyon bepöccent.

2020. jan. 8. 13:10
 5/12 anonim ***** válasza:
Esetleg az amcsik szedték le, hátha rajta van az aja tolla.
2020. jan. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ennek akkor lenne értelme ha a gép belépett volna a légtérbe de tőlük szállt fel
2020. jan. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
42%

Szerintem a műszaki hiba azért hangzik kamunak, mert a gép egy 3 éves volt (tehát kb. vadiúj), és két nappal ezelőtt ellenőrizték, tehát nem egy rozoga, 30+ éves cucc volt, amit nem tartottak karban. Irán a gép lezuhanása után rögtön (egy órán belül, ébren voltam és olvastam az első híreket, és már abban is benne volt) rávágta, hogy műszaki/motorhiba. Ilyen gyorsan mégis hogyan tudnák volna megállapítani, hogy motorhiba volt? Még el sem oltották akkor a roncsokat, nem hogy a fekete dobozt meg az alkatrészeket elemezgessék. Amúgy nem akarják se az ukránoknak, se a Boeingnek kiadni a fekete dobozt.


Szerintem simán lehet, hogy lövöldöztek, és nem azt találták el, amit akartak. De ez csak spekuláció, várjuk meg a fejleményeket.

2020. jan. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%

Összetévesztették egy amcsi katonai repülővel az utasszállítót, úgyhogy elnézést kérnek a többszáz halott hozzátartozójától. Minek mentek oda ilyenkor ?


"Egyes információk szerint a reggel Iránban lezuhant ukrán utasszállító vesztét is az okozta, hogy a gépet az irániak tévesen egy amerikai katonai gépnek vélték, és lelőtték." [link]

2020. jan. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%
Egy amatőr videófelvétel is készült a gép katasztrófájáról. Ebben a cikkben benne van. [link]
2020. jan. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Most már szinte biztos, hogy az irániak lőtték le az ukrán gépet. Nyilván csak tévedésből,az iraki usa légitámaszpont támadása után közvetlenül. [link]
2020. jan. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!