Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az ukrán gépen "vehet" elégtét...

Az ukrán gépen "vehet" elégtételt Irán?

Figyelt kérdés

Amikor olvastam, hogy 13 tervet eszelt ki irán Szlejmáni likvidálásánal fájdalmában érzett elégtételen, akkor már tudtam, hogy a lezuhant utasszállítót irán lőhette le. Az iszlám emberek nem úgy gondolkoznak, mint mi, hanem ember életekben. Mi nyugati gondolkodásúak egy sérelmet gazdaságilag illetve egyéb mechanisztikus formában toroljuk meg. Pl másik szankcióval. Viszont keleten a karma uralkodik. Embert, emberért. Azonosért azonost


Lehetséges, hogy mindenképpen ember életeket akartak ontani a nagy vezérért? Nagyon fájt nekik Szilejmán halála, aki egy vezető volt nekik. Amikor forralták a bosszút szerintem mindenáron embert akartak feláldozni érte. Mivel tudták hogy Trump a katonáit védi, megtorolná a támadást az emberei ellen, így szerintem B tervként védtelen polgári áldozatokon akartak elégtételt venni.


Lehetséges, hogy szándékosan - csillapíthatatlan bosszúvágyuktól -fűtve lőtték le a polgári gépet? Rajta rengeteg kanadai (ami nekik amcsinak számít és ukrán, ami amcsi gyarmat) emberrel?


2020. jan. 11. 16:26
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Egyértelmű, hogy tévedésbőllőtték le. Az iraki amerikai katonai támaszpontokra kilött rakéáták után néhány balfácán azt hitte, hogy már is jön az amerikai megtorlás.
2020. jan. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen? Úgy hogy éppen kifelé haladt a repülő az országból ?


Érdekes válaszcsapás az amcsik részéről 🤣

2020. jan. 11. 17:18
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Lássuk be semmi értelme nem volt szándékosan lelőni a gépet, hacsak nem utazott rajta valami prominens ember, csakhogy akkor azt az USA már nyilvánosságra hozta volna.

Amúgy hallottál már lopakodó gépről?

Szerintem reális hogy mikor feltűnt a radaron az ukrán gép, azt hittek egy lopakodó drón kapcsolta be az utánégetőjét.

2020. jan. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Iráni hírek szerint egy katonai támaszpont felé közeledett ezért lőtték le tévedésből.

Csak emlékeztetőül: a Perzsa-öböl felett annak ideján az amcsik lőttel letévedésből egy indiai gépet -pár nappal később utaztam arra az Air Indiával, csodálkoztam, hogy miért több a személyzet mint az utas a Jumbo-n.

2020. jan. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A gép tele volt irániakkl. Miért pont ezt lőtték volna le?
2020. jan. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem nagyon nehezet ettél lefekvés előtt kérdező.


Irán lelőtte egy olyan ország gépét, akivel nem volt konfrontációja, tele olyan utasokkal, akiknek szintén nem volt köze az egész alakuló konfliktushoz. Ebben összefüggést találni azért kell fantázia.


Esetleg azt nem tudod elképzelni, hogy a 60-as, 70-es évek technikai eszközeivel felszerelt (amiknek a javításához sincs eszköz) iráni légvédelem az alulképzett személyi állományával ennyire képes?

2020. jan. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Neurotech ***** válasza:
5ös járt közel. Nos a gépen szinte csak Irániak voltak. 60% iráni állampolgárságú, 40% kanadai. De mit kerestek a kanadaiak a Teherán - Kijev gépen? Teheránból a legolcsóbb Kijeven át Kanadába repülni, a kanadai állampolgárok pedig mind első vagy másodgenerációs perzsa bevándorlók voltak, akik hazamentek családtagokat látogatni. Tehát Iránnak semmi oka nem volt irániakkal megpakolt gépet lelőnie. Ennyi a titok.
2020. jan. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!