Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi várható az új spanyol...

Mi várható az új spanyol kormánytól? Rögtön azzal kezdték hogy a nagy jövedelműeknek adóemelést és nagyvállalatoknak minimáladót vezettek be és a minimálbért, nyugdíjakat meg megemelték.

Figyelt kérdés

#kormány #spanyol #Pedro Sanchez
2020. jan. 21. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

0,9%-os nyugdíjemelés ami az inflációval egyezik meg.(nálunk is ilyen volt)

a minimálbér emelésre csak annyit találtam, hogy a ciklus végére szeretnék elérni az 1000 eurót a mostani 900-ról. Ez 4 év alatt átlagban 2,77%-os emelés, ez évenként reálértéken 1,86%-ot jelent. (ha Magyarországon az infláció 6% lenne akkor lenne a reálértéken való emelés hasonló)

Szóval ez kb. a nesze semmi fogd meg jól kategória, nem olyasmi ami szörnyű terheket rakna a gazdaságra.


A többiről meg igazán linkelhetnél mert nem találtam semmit se a témában.

2020. jan. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"megemelik a 130 ezer eurónál többet keresők adóját" találtam még egy ilyent is.


Ez magyar viszonylatban kb. olyan mintha azokat adóztatnák meg akik havi 1,8 millánál keresnek többet.

Nyilván ez jól hangzik de hányan lehetnek? (ez se olyan dolog ami komoly hatással lehet az államháztartásra :D )

2020. jan. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Franciáknál csináltak ilyesmit pár éve de zsákutca lett a vége, azt érték el hogy sokan még az állampolgárságukat is eldobták mások meg adót csaltak
2020. jan. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Minimáladó nagyvállalatoknak és a gazdagok megadóztatása:

[link]

2020. jan. 22. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!