Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha Székelyföld autonómmá...

Ha Székelyföld autonómmá válna, van bármi realitása annak, hogy fenntartsa magát gazdaságilag?

Figyelt kérdés

Vagy a jelenlegi stagnálást felváltaná a hanyatlás, és egyértelműen a legszegényebb területévé válna Romániának?


Van erre vonatkozólag bármilyen cikk vagy kutatás, hogy ténylegesen fenn tudná-e tartani magát a terület?


Úgy érzem, amíg nincs, addig teljesen felesleges az autonómiáról kampányolni. Mégis csinálják már húsz éve.



2020. febr. 3. 16:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Ausztria is az idegenforgalomból profitál főleg. Ott is fel lehet futtatni
2020. febr. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Tegyük azért rögtön hozzá: Soha nem volt független.

Mindig valakitől függött,hol a török portától,hol Bécstől

hol a Havasalföldtől,de autonómiája igazán nem nagyon volt.

Most is kicsi az esély erre,a románok nem nagyon hajlanak erre,mert nagyon félnek,hogy leválik róluk.

2020. febr. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1 Csak Ausztria sokkal közelebb van a gazdag nyugati célcsoporthoz, sokkal nagyobbak a hegyei, sokkal jobban kiépítettek a sípályái, hotelei. De még így is "csak" a GDP 10%-a jön a turizmusból. Ezt behozni nem egy évtized kérdése, hanem sokkal több. Székelyföldre ki menne? Csak a hipermagyarok és az erdélyi kötődésűek, de hogy nyugatiak nem (akik tényleg hozhatnák pedig a pénzt), az nagyon valószínű.


#2 Nagyon zavaros, amit írsz. Az autonómiát és a függetlenséget szinonimaként használod, kérlek nézz utána a fogalmaknak előbb. Egyébként meg tök másra válaszoltál, nem azt kérdeztem, hogy van-e realitása az autonómiának, hanem azt, hogy az erről való diskurzusnak gazdasági alapon egyáltalán van-e értelme...

2020. febr. 3. 21:57
 4/11 anonim ***** válasza:

"Most is kicsi az esély erre,a románok nem nagyon hajlanak erre,mert nagyon félnek,hogy leválik róluk."


Ugyan kérlek. Intoleráns rasszisták, azért nem hajlanak rá. Semmilyen racionális érv nem szól Székelyföld autonómiája ellen. Európa tele van országokkal amiken belül autonóm területek vannak és sehol nem áll fent a szakadás veszélye. Még Katalóniában sem, hiába tüntetnek, a spanyol kormány a pofájukba röhög. Az egyetlen eset ahol valóban elszakadt egy autonóm terület az Koszovó elszakadás Szerbiától, de az külső beavatkozás hatására történt.

2020. febr. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#4 tök jó hogy továbbra se a kérdésre válaszolunk...


Éppen azért tettem fel a kérdést, hogy az ilyen légbőlkapott állítások HELYETT lássuk már a valóságot is.


Katalónia, Dél-Tirol az adott országok legfejlettebb régiói voltak kb. mindig! De nagyjából bármilyen működő európai autonómiára igaz az, hogy sosem koldusszegény megyék váltak autonómmá.


Úgyhogy felteszem még egyszer a kérdést: Ha Székelyföld autonómmá válna, van bármi realitása annak, hogy fenntartsa magát gazdaságilag?


És még egyszer: VAN REALITÁSA ANNAK, HOGY FENNTARTSA MAGÁT GAZDASÁGILAG?

2020. febr. 5. 12:05
 6/11 anonim ***** válasza:
VAN REALITÁSA, ha azt nézzük, hogy állításuk szerint támogatások és minden más tekintetben az utolsó megyék között kullognak. Ahhoz képest szépen fejlett Románia többi részéhez viszonyítva.
2020. febr. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Soha nem volt független,ilyen nem volt.Erdélyen belül van földrajzilag a Székelyföld.Gazdaságilag talán,ha fel is tudná magát tornázni,a külső kedvezőtlen körülmények miatt

/a román lakosságú területek/ nehézzé válna a gazdaságát teljesen egyedül fenntartani,és működtetni.

2020. febr. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#6, az a baj, hogy ez csak manipulatív propaganda.


Ezen a térképen: [link]

azt látjuk, hogy mennyi az állam által a helyi fejlesztésekre befektetett összeg és az adóként az államkasszába befizetett összeg hányadosa. A székely megyék 80% körüliek, tehát tény, hogy kevesebbet kapnak vissza, mint amennyit befizetnek, ám ezzel bőven a középmezőnyben vannak, és egyáltalán nem ők a legkiszipolyozottabb megyék (a legkevesebbet visszakapó Kolozs, Brassó, Temes és Bukarest történetesen a leggazdagabbak is egyébként).


Ezen a térképen:

[link]

pedig azt látjuk, hogy egy főre vetítve mennyi pénzt fektetett be az állam helyi fejlesztésekbe. A székely megyék megintcsak az erős középmezőnyben végeznek kb. 1400 lej/fővel.


Ezek alapján úgy tűnik, hogy az átlagos román megyéknek megfelelő pénz érkezik vissza, és nem állja meg a helyét az a kijelentés, hogy aránytalanul többet vonnának el, mint máshol. De akkor az a sok visszajövő pénz miért nem elég semmire?

2020. febr. 16. 16:06
 9/11 A kérdező kommentje:

7es, ki beszélt itt függetlenségről??? hogy jön egyáltalán ide? tök más, mint amit kérdeztem.


amúgy én is erre szeretnék egy kidolgozott példát látni a székelyek részéről, hogy hogy képzelik el a régió gazdaságát felépíteni, mert hogy jelenleg nincs semmi az biztos, és hogyan akarják azt beépíteni a román gazdaságba, mert ők nem lesznek önellátók mindenben, és Románia teljes egészében körbe veszi őket.

2020. febr. 16. 16:10
 10/11 anonim ***** válasza:

"az átlagos román megyéknek megfelelő pénz érkezik vissza"


Mégsem úgy néz ki, mint egy átlagos román megye. Párszor voltam autóval Székelyföldön, és láttam, amit láttam... olyan lerobbant helyeken mentünk végig, hogy azt hittem, az eszem megáll. De Székelyföld kimondottan takaros volt, és az utak is sokkal inkább rendben voltak, mint máshol.

2020. febr. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!