Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Trieszt lakosságának zöme...

Trieszt lakosságának zöme valóban pozitívan tekint vissza az Osztrák-Magyar Monarchiára, illetve szívesen függetlenedne Olaszországtól?

Figyelt kérdés
Még olyasmit is olvastam, hogy sokan ma is inkább Ausztria részei akarnának lenni, mintsem Olaszországé.

2020. febr. 4. 15:16
 1/3 anonim ***** válasza:
20%

Hirtelen Orbán-Magyar-Monarchiát olvastam.

Még ezt is megérhetjük!

2020. febr. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
70%

Jó nekik ott ahol vannak, nem folyton azon keseregnek mi volt 100 évvel ezelőtt.

Ami inkább meghatározó arrafelé az a észak-olasz szeparatizmus(Padania állam ötlete). Ugyanis az északi régiók lakói már jóideje torkig vannak vele, hogy pénzeket vonnak el tőlük a szegényebb déli régiók támogatására. Erre rájön a migráns válság is, a bevándorlók javarésze a déli partokon keresztül kerül be Itáliába.

2020. febr. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Neurotech ***** válasza:
Nem éltek olyan rosszul a Monarchia idejében viszont sokmindenkinek nem tetszett, ezért is ölték meg Erzsébet királynét, viszont a világháború után szerintem az volt a nagyobb félelem, hogy Jugoszláviának adják Triesztet, Osztrák kézben biztos nem maradt volna arról nem is volt vita. De szerencséjük volt, Trieszt melletti faluknak viszont már nem, habár most Szlovéniában is elég jó az élet.
2020. febr. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!